Otomobil

Toyota’dan Mola Kararı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye şirketi, planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 30 Temmuz - 13 Ağustos tarihleri arasında üretimi durduruyor!

Abone Ol  
 
63 / 100

Küresel ölçekte faaliyet gösteren otomotiv devi Toyota’nın Türkiye ayağı olan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye şirketi, planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 30 Temmuz – 13 Ağustos tarihleri arasında üretimi durduracağını açıkladı.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklama ışığında, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye şirketinin 30 Temmuz ve 13 Ağustos tarihleri arasında planlı bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştireceği ve bu  sebeple de söz konusu tarihler arasında üretime ara vereceği öğrenildi.

Fabrikadaki çalışanların çoğunun bahsi geçen dönemde yıllık ücretli izinlerini kullanacağı belirtilirken, yalnızca bakım, onarım ve revizyon çalışmaları kapsamında görev alacak kişilerin fabrikada çalışmaya devam edeceği kaydedildi. İçinde bulunduğumuz süreçte pek çok otomotiv markasının benzer bakım ve onarım çalışmaları için zaman ayırması dikkat çekerken, ilerleyen süreçte diğer şirketlerin de bu uygulamaları hayata geçirmesi bekleniyor.

Toyota’dan Mola Kararı 1 – uretim

Türkiye İçin Üretim ve İhracat Devi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye şirketi, geçtiğimiz sene içerisinde 251 bin 637 seviyesinde araç üretimi gerçekleştirirken, 230 bin 659 seviyesinde de ihracat işlemi gerçekleştirildi. Bu değerler sayesinden Türkiye’nin üretim ve ihracat devleri arasında yer alan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye şirketi, geride kalan dört yıllık süreç içerisinde de Avrupa sınırları içerisinde yer alan Toyota fabrikaları arasında en üst seviye üretim ve hibrit üretim oranlarına ulaşmıştı. Bu anlamda dünyaca ünlü Toyota markasının en çok verim aldığı fabrikalarından biri olan Türkiye işletmesinden küresel ölçekte de hayli memnun olunduğu belirtiliyor.

Üretim faaliyetlerine Sakarya şehrinde bulunan fabrika içerisinde devam eden Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2020 yılı sonu için de önceki yıllarda elde ettiği ihracat ve üretim performanslarını katlayarak devam ettirmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda koronavirüs pandemisinin etkisini de diğer tüm şirketler gibi yoğun bir biçimde hisseden marka, normalleşme adımları ile beraber eski kapasitesine dönmeye başlayan üretim performansına şimdi bir de bakım için mola veriyor. Bakım ve onarım çalışmalarının ardından fabrikanın tam kapasitesi ile üretime geçmesi bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri