Genel

Toyota ve Amazon’dan mobilite için iş birliği

Toyota ve Amazon.com arasında oluşturulan uyuşma ile Toyota mühendisleri, sürücü, yolcu güvenliği ve konforu amacıyla Toyota’nın ağa bağlı vasıtalarının yeni kuşak mobilite hizmetlerini geliştirecekler.

Abone Ol  
 

Toyota ve Amazon.com arasında oluşturulan uyuşma ile Toyota mühendisleri, sürücü, yolcu güvenliği ve konforu amacıyla Toyota’nın ağa bağlı vasıtalarının yeni kuşak mobilite hizmetlerini geliştirecekler.

Toyota’dan oluşturulan bildirime göre, Toyota ve Amazon.com şirketleri, küresel işbirliklerini genişleterek, Toyota’nın Mobilite Hizmet Platformunu daha da geliştirecek bir uyuşmaya imza attı.

Toyota’nın Mobilite Hizmet Platformu, Amazon Web Hizmetleri’nin global altyapısından yararlanırken aynı vakitte Amazon’un profesyonel servis tecrübesini kullanacak. Böylelikle; Toyota’nın dünya genelinde ağa bağlı filo operasyonlarının veri analizi ve geliştirme hizmetleri gerçekleştirilmiş olacak. Bu çalışma ile Toyota, ağa bağlı vasıtalardan bilgiler toplayabilecek ve bu bilgiler vasıta tasarımı ve gelişimi amacıyla kullanılacak.

Araç paylaşımı, sürüş paylaşımı, vasıta kiralama, servis bakım hatırlatması gibi yeni kurumsal/bireysel müşteri hizmetleri, sürücü davranışlarına göre tespit edilen sigorta hizmetleri gibi uygulamalar da bu işbirliği ile gerçekleştirilebilecek.

Toyota ve Amazon arasındaki ortak çalışma, Toyota’nın ağa bağlı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli mobilite teknolojilerine doğru daha süratli adımlar atmasını da sağlayacak. Toyota, bu uyuşmayla beraber müşterilerin talep ettiği tecrübe niteliğini sağlamada otomotiv endüstrisine öncülük etmeye devam edecek.

 

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri