Otomobil

Tofaş’tan Üretime Ara Verme Kararı

Tofaş, Bursa fabrikası içerisinde 2 haftalık planlı yıllık bakıma girme kararı aldığını duyurdu!

Abone Ol  
 
72 / 100

Ülkemizde uzunca bir süredir faaliyet gösteren Tofaş markası, Bursa fabrikası içerisinde 2 haftalık planlı bir yıllık bakıma girme kararı aldığını duyurdu.

2019 yılının son günlerinde Çin’de ortaya çıkan ve Mart ayından bu yana da ülkemizde ve tüm dünyada etkisi gözlenen koronavirüs salgını sebebiyle üretim süreçlerine 2 ay gibi bir süre ara verilen otomotiv sanayinde şimdi de senelik bakım molaları veriliyor. Bu kapsamda ilk uygulama Tofaş markasından gelirken, firmanın Bursa fabrikası içerisinde 2 hafta süre ile planlı yıllık bakıma gireceği belirtildi.

Tofaş şirketi tarafından yapılan açıklamalarda, şirketin Bursa içerisinde bulunan fabrikasında planlı senelik izin ve bakım çalışmaları nedeniyle 30 Temmuz ve 13 Ağustos 2020 günleri arasında üretime ara verileceği kaydedildi. Açıklama kapsamında çalışanların senelik izinlerini kullanacak olup, fabrikada nöbet tutacak olan personel ile yalnızca bakım ve onarım çalışmalarının gerçekleştirileceği belirtildi.

Tofaş’tan Üretime Ara Verme Kararı 2 – tofas fabrika

Tüm Şirketler Mola Verebilir

Koronavirüs pandemisi sebebiyle üretimin düşüşe geçtiği otomotiv sektörü özelinde diğer pek çok şirketin de bakım molası verebileceği kaydediliyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz günler içerisinde açıklama gerçekleştiren Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) Başkanı ve Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, pandemi sürecinde ne üretim ne de bakım yapabildiklerini belirtmişti. Şirketlerin geçen senelere nazaran bakım sürelerini daha kısa tutup 2 hafta gibi süreler ile üretime ara verileceğini belirten Haydar Yenigün, bu bakımların ardından tam kapasite ile koronavirüs öncesi üretim değerlerine dönmeyi amaçladıklarını kaydetti.

1 Haziran tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan koronavirüse karşı normalleşme adımları kapsamında pek çok sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de fabrikalar çalışmaya ve üretim yapmaya başlasa da 2-3 ay üretim yapılmayan bir sektörü toparlamak haliyle zaman alıyor. Bu nedenle sıkı bir toparlanma dönemi için öncelikle bakım çalışmalarını gerçekleştirmek isteyen şirketlerden Oyak Renault, Honda ve Toyota’nın da ilerleyen günler içerisinde üretime ara verip, bakım ve onarım çalışmalarını yapması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri