GenelSağlık

TİSK Mikrocerrahi Vakfı Türkiye’nin en donanımlı yanık merkezinin yenilenmesine katkı sundu

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, "Marmara Bölgesi'ndeki en büyük ve donanımlı" yanık merkezi olarak adlandırılan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezinin yenilenmesine katkıda bulundu.

Abone Ol  
 
70 / 100

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, “Marmara Bölgesi’ndeki en büyük ve donanımlı” yanık merkezi olarak adlandırılan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezinin yenilenmesine katkıda bulundu.

Vakıf doğrultusundan yenilenmesine katkı yayılan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezinin konferans salonunda merasim düzenlendi.

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fethi Hinginar, Türkiye’de bilhassa iş kazalarına bağlı yaralanma, uzuv kopmaları ve aynısı rahatsızlıklarla alakalı ellerindeki imkanlarla hastanelere ve tıp dünyasına yardım etmek üzere çalışmalar yaptıklarını, vakfın kaynaklarını bu yönde değerlendirdiklerini anlattı.

Temel amaçlarının ülkedeki iş kazalarını önlemek, iş sağlığı ve güvenilirliği konusu ile alakalı eğitimleri çoğaltmak olduğunu belirten Hinginar, kazalarla alakalı bilhassa hastanelere mikrocerrahi konusu ile alakalı ekipman desteği verdiklerini, bağış yaptıklarını ve mikrocerrahi konusu ile alakalı eğitim görecek tıp mensuplarına burs verdiklerini dile getirdi.

Fethi Hinginar, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine verdikleri desteğe dair şunları kaydetti:

“Yanık aslında tıp dünyasının en zor konularından biri. Yönetim kurulumuzda kıymetli eksper hekim hocalarımız var. Yanık içeriğine ilgi çekince ve İstanbul gibi büyük bir merkezde kusur olduğunu da gördük. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesinin Yanık Tedavi Merkezine bu desteği verme kararı aldık. Bugün bu çalışmayı yapmakta ne kadar doğru bir karar aldığımızı, buraya sağladığımız desteğin doğru şekilde yapılmış bir katkı olduğunu görüyoruz. Genellikle yanık tedavisindeki tıbbi cihazlar, hasta yatakları ve buna benzer ekipmanlarla alakalı bağışlarda bulunduk. Sayın Başhekimle yaptığımız görüşmelerde de buranın Türkiye’nin en çağdaş yanık merkezi olduğunu gördük. Bu merkezin daha da gelişmesi için katkı vermeye devam edeceğiz.”

Sağlık sistemine katkılarının devam edeceğinin altını çizen Hinginar, “TİSK Mikrocerrahi Vakfının ana gayesi bu konularda topluma hizmet edecek kaynakları kullanmak. Kaynaklarımızı, gelirlerimizi bu şekilde ülke sağlığına destek vererek, sağlık hizmetlerinin gelişmesi için bağış ve yatırımlar yaparak destek vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Sağlık için güvenilir adres olmaya devam edeceğiz”

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başkekimi Prof. Dr. Recep Demirhan da TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfının devlet ulus iş birliğinin güzel bir örneğini sergilediğini, kendilerine ciddi bir destek sağladığını dile getirdi.

Hastanenin Türk sağlık sistemine sunmuş olduğu katkılara değinen Demirhan, Yanık Tedavi Merkezinin donanımından da bahsetti.

Yanık Tedavi Merkezinin 7 bin 800 metrekare kapalı alandan oluştuğunu, içinde 20 servis yatağı, 6 yoğun bakım yatağı bulunduğunu, çok yakında 10 yatağın daha merkeze ekleneceğini açıklayan Demirhan, bunun dışında 2 ameliyathane ve 3 yanık yıkama alanının yer aldığını söyledi.

Prof. Dr. Demirhan, vakfın bağışlarıyla çağdaşize ettikleri bir odanın görselini de paylaşarak, “Hastanın odasındaki buzdolabından yatağına kadar her şey sizlerin katkılarınızla çağdaşize edildi. Katkınız için teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

“Sağlık için güvenilir adres olmaya devam edeceğiz.” diyen Demirhan, bunu yapar iken de TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı gibi yardımsever kuruluşların ve insanların desteklerini her vakit beklediklerinin altını çizdi. Demirhan, hastaneye sundukları katkıdan ötürü Vakıf yöneticilerine teşekkürlerini sundu.

Tören, Prof. Dr. Demirhan doğrultusundan Fethi Hinginar’a plaket takdimi ve protokol imzalanmasıyla sona erdi.

Daha sonra Yanık Tedavi Merkezini gezen Hinginar, Demirhan’dan bilgi aldı. Gezinin sonrasında vakfın idare kurulu üyeleri ve sağlık personelinin de katılımı ile anı fotoğrafı çektirildi.

Törende, TİSK Mikrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Abeş ile Yönetim Kurulu Üyeleri Başar Ay ve Prof. Türker Özkan da yer aldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri