Teknoloji

TikTok İçin Düğmeye Basıldı

Yakın bir zaman içerisinde dünyaca ünlü sosyal medya platformu TikTok’un Microsoft bünyesi tarafından satın alınacağı dile getiriliyor

Abone Ol  
 
66 / 100

Geçtiğimiz haftalarda teknoloji devi marka Microsoft’un dünyaca ünlü sosyal ağ TikTok’un bir bölümünü satın alabileceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Bugün itibariyle ise Microsoft tarafından TikTok için düğmeye basıldığı resmen açıklandı. Söylentiler ışığında Microsoft ayrıca TikTok’un Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda kapsamındaki operasyonları da satın almayı düşünüyor. Microsoft şirketinin CEO’su Satya Nadella ve tartışmaların odağında yer alan ABD Başkanı Donald Trump’ın bu hususta birlikte çalıştığı ifade ediliyor.

TikTok platformu an itibariyle Çin menşeli ByteDance şirketi bünyesinde yer alıyor. ABD Başkanı Trump’ın Çin şirketleri mevzu bahis olduğunda ortaya çıkan güvenlik kaygıları sebebiyle, Microsoft firmasının TikTok’un ABD operasyonunu satın almasının ardından, tüm Amerikalı kullanıcıların verilerini Çin’e göndermek yerine ülkede tutacağı öngörülüyor. Microsoft şirketi, öte yandan, söz konusu satın alma işleminin gerçekleşmesinin ardından ABD’li kullanıcıların verilerinin de ABD’ye iade edilmesini planlıyor.

TikTok İçin Düğmeye Basıldı 2 – tiktok3

Microsoft Sosyal Medya Dünyasına Girecek

ABD Dış Yatırım Komitesi özelinde konu ile ilgili bildirim dışında herhangi bir resmi anlaşma gerçekleştirilmezken, iki şirketin de satın alma işlemini tamamlamayı planladığı dile getiriliyor.

Sosyal medya dünyasına bir hayli büyük ve popüler bir mecra olan TikTok’u satın alma vasıtasıyla giriş yapacak olan teknoloji devi Microsoft markasının söz konusu satın alma süreçlerine dair yakın zamanda resmi bir açıklama gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bahsi geçen satın alma işlemi gerçekleştiği takdirde muhtemel olarak 2020 yılının en büyük bütçeye sahip olan satın alımına tüm dünyanın şahitlik edeceği düşünülüyor.

2020 yılının başından bu yana küresel ölçekte etkisini devam ettiren koronavirüs pandemisinin etkisi ile sosyal yaşamın kısıtlanması sonucunda kullanım oranlarında büyük bir artış yaşanan sosyal medya platformları gittikçe daha değerli olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Microsoft’un TikTok’u satın alması halinde rekor düzeyde bir ücret ödenmesi öngörülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri