Ekonomi

THY’den Duyuru! Seferler Başladı!

Abone Ol  
 

Uzunca bir süre küresel ölçekteki hava yolları şirketlerinde olduğu gibi korona virüs salgını sebebiyle seferlerine ara vermek zorunda kalan Türk Hava Yolları (THY), yavaş yavaş tüm seferlerini başlatmaya ve sayılarını arttırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Endonezya’ya uçuşlar da 3,5 aylık bir aranın ardından tekrardan yapılmaya başlanıyor.

Türk Hava Yolları (THY), korona virüs salgını sebebiyle uzunca bir süre durdurmak zorunda kaldığı iç ve dış seferlerini yavaş yavaş uygulamaya koymaya devam ediyor. Son olarak THY tarafından Endonezya’ya düzenlenen seferlerin de başlatıldığı duyuruldu. Korona virüs salgını sebebiyle 20 Mart 2020 gününde geçici olarak durdurulan Endonezya seferleri, açıklanan son karar ile birlikte 3,5 aylık bir aranın ardından başlatılmış oldu. Yeni sefer çizelgesi kapsamında Türk Hava Yolları tarafından Endonezya’ya haftada iki uçuş düzenlenmesi bekleniyor.

Yeni Kurallar: Zorunlu PCR Testi

Cakarta – İstanbul arasındaki TK56 kodlu tarifeli seferinin sabah saat 10:05 sularında gerçekleştirmiş olan Türk Hava Yolları’ndan Bali’ye olan uçuşların ne zaman tekrardan başlayacağına dair ise bir açıklama yapılmadı. Ayrıca tekrardan başlatılan Endonezya seferlerinde ise yeni getirilmiş bazı kuralların uygulanacağı duyuruldu. Bu kurallar kapsamında, Endonezya’ya uçacak yolcuların, uçuş tarihlerinden önceki 3 gün içerisinde hızlı korona virüs testi ya da son 7 gün içerisinde PCR testi yaptırmış olması gerekiyor. Yapılan test sonuçlarında herhangi bir olumsuz belirtiye rastlanmadığının THY yetkililerine iletilmesi ile beraber yolcular Endonezya’ya uçabilirler. Test sonuçlarında korona virüs pozitif çıkması durumunda ise yolcu direkt olarak sağlık kurumlarına yönlendirilerek tedavi altına alınması öngörülüyor.

Türk Hava Yolları, Mart ayından bu yana tüm dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgını sebebiyle Endonezya’da kalan ve ülkeye dönüş yapamayan Türk vatandaşları için ise 18 Haziran gününde özel bir sefer düzenlemişti. Söz konusu sefer kapsamında Endonezya’daki pek çok Türk vatandaşının güvenli ve kontrollü bir şekilde ülkeye dönmesi sağlanmıştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri