Spor

TFF Başkanı Özdemir’den yeni sezon mesajı: Belki de tahmin edilenin üzerinde zor bir yıl bizleri bekliyor

Nihat Özdemir,İnşallah el ele sunarak yeni sezonda da gemiyi limana sağ salim yanaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Abone Ol  
 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, federasyonun internet sitesinde yer alan mesajında futbolseverlere seslenerek, “Süper Lig ve TFF 1. Lig’de bu hafta oynanacak maçlarla 2020-2021 sezonuna ‘merhaba’ diyoruz. Bildiğiniz üzere; futbol tarihimizin en uzun süren problemi Kovid-19’la mücadelemiz devam ediyor. Belki de ön görü edilenin üstünde zor bir sene bizleri bekliyor. Futbol Federasyonu olarak ‘önce sağlık’ ilkemizden hareketle, sporcu ve insan sağlığı amacıyla her türlü hazırlığımızı yaptık. İnşallah el ele sunarak yeni sezonda da gemiyi limana sağ salim yanaştıracağız.” ifadelerini kullandı.

Bir araya gelerek, diyalog kurarak, omuz omuza sunarak, karşılıklı fedakarlıklarda bulunarak bu süreci de atlatacaklarını altını çizen Özdemir, “Bu süreçte en büyük yük, ülkemiz amacıyla takdire şayan bir özveriyle çalışan sağlıkçılarımızda ve TFF Sağlık Kurulumuzda olacak. Sağlık çalışanlarımıza kahramanca verdikleri mücadele amacıyla her vakit minnettarız. Bu sezonu eski bir futbol efsanemize adamadık fakat sezon süresince sağlıkçılarımıza ithaf edeceğimiz çoğu etkinliğimiz olacak.” görüşlerine yer verdi.

Sağlık kurulunun hazırladığı protokolle de daha güvenilir bir sezon geçireceklerine inandığını izah eden Özdemir, şunları kaydetti:

“Bütün kulüplerimizi Sağlık Rehberimize harfiyen uymaya, futbol ailesini her şartta titizlikle maske, mesafe, hijyen kurallarına ilgi etmeye çağrı ediyorum. Bireysel sorumluluklarımızı ihmal edersek, toplumsal problemlere yol açar, futbolumuzu da tehlikeye atabiliriz. Tabii ki en büyük ümidimiz pandeminin tamamıyla sona erip tam normalleşmeye geçmemiz, her şeyin düzelmesi ve liglerimizin ikinci yarısı ile beraber kulüplerimizin, taraftarlarımızın özlediği coşkulu futbol atmosferine kavuşmak.”

Sağlığın beraberinde bir başka mühim meselelerinin mali konular olduğunu altını çizen Özdemir, “Türk futbolunun pandemi problemini daha da güçlenerek atlatması amacıyla her türlü çabayı gösteriyoruz. Biz adil, şeffaf, paylaşımcı, çözüm merkezli bir federasyonuz. Ben ve idare kurulum, şu ana kadar bütün kulüplerimiz amacıyla ne gerekiyorsa yaptık. Pandeminin etkisi nedeniyle; sezon planlaması, Kulüp Lisans sistemi, Takım Harcama Limitleri, yabancı oyuncu kararı, B Ligi, SGK ve vergi borçları çoğu esas konuda, kulüplerimizin talepleri tarafında çözümler bulduk. Bunun yanı sıra TFF 2. Lig ve 3. Lig isim ve yayın hakları amacıyla mühim bir uyuşma yaptık. Bütün bu konularda başarıya ulaştığımıza da inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Yeni sezonda inanın; futbolumuzun her vaktinden daha çok dayanışmaya, huzura, dostluğa gereksinimi var.” diyen Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

“Ne olursa olsun, bundan sonra futbolun bütün aktörlerinin öncelikli görevi, bu süreçte her vaktinden daha çok sorumlu duygusuyla davranıp maksimum civarda futbol keyfine katkıda bulunmak olmalı. Daha güzel bir futbol ortamı, daha kuvvetli Türk sporu amacıyla; her adımımızı denetimli atalım, günü kurtarmak yerine yarınları düşünelim, önceliğimiz yalnızca kulübümüzün değil, Türk futbolunun menfaatleri olsun. Gençlerimize ehemmiyet verelim, onlara güvenelim, formayı teslim edelim. Hem kulüplerimiz hem de Milli Takımlarımız kazansın. Profesyonel ve amatör bütün kulüplerimize, Avrupa kupalarında mücadele edecek takımlarımıza ve Uluslar Ligi ile Dünya Kupası elemelerinin yanı sıra sezon sonucunda da Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde boy gösterecek A Milli Takım’ımıza başarılar diliyorum. Bütün profesyonel ve amatör liglerimizde, arkadaşlık ve fair play değerlerinin ön planda tutulduğu, rakibe saygı ve hoşgörünün eksik olmadığı, centilmence rekabetin yaşandığı bir sezon temenni ediyorum. 2020-2021 sağlık ve barış sezonu olsun.”

Ercan Doğan

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri