GenelGündem

Terör örgütü PKK ‘gerçekleşmemiş eylemleri’ de üstlenerek hayatta kalmaya çalışıyor

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, operasyonlarla köşeye sıkışan ve örgüte katılım sayısı yıldan seneye düşen terör örgütü PKK, paravan olarak kullandığı örgüte müzahir gruplar üzerinden, "gerçekleşmemiş eylemleri" de sahiplendi.

Abone Ol  
 
67 / 100

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, operasyonlarla köşeye sıkışan ve örgüte katılım sayısı yıldan seneye düşen terör örgütü PKK, paravan olarak kullandığı örgüte müzahir gruplar üzerinden, “gerçekleşmemiş eylemleri” de sahiplendi.

Bu yolla varlığını sürdürmeye çalışan teşkilat, 1 Ocak-31 Aralık 2020 arasında ülke çapında yaşandığı iddia edilen 1262 olay ve eylemi, terör örgütüyle iltisaklı yayın yapan internet siteleri üzerinden, “Ateşin çocukları”, “Halkların Birleşik Devrim Harekatı (HBDH)”, “Sakine Cansız intikam birimi”, “Ronahi Boton intikam birimi”, “YPS intikam birlikleri” isimleriyle üstlendi.

Bölücü terör teşkilatı, 632 ev, fabrika, iş yeri, depo, AVM, okul, tarla, orman yangını, 487 otobüs, metrobüs, iş makinesi, yat ve trafo yangını ile havai fişek atma, slogan yazma, pankart asma ve 143 güvenlik güçlerine yönelik saldırı olay ve eylemini sahiplendi.

Güvenlik güçlerinin detaylı incelemelerinde, terör örgütünün üstlendiğini açıkladığı söz hususu eylem ve olaylardan 829’unun hiç gerçekleşmediği, ortaya gelen 403 olayın terör teşkilatı ile bağlantısının bulunmadığı, 25’inin terör teşkilatı ve sempatizanları doğrultusundan düzenlendiği, 5’inin ise teşkilat bağlantısının sürdüğü belirleme edildi.

Eylemlere karışan ve PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması ortamında etkinlik yürüten 49 şüpheliden 47’si gözaltına alındı, bunlardan 17’si tutuklandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri