Genel

Termal suyu sayısız hastalığa iyi geliyor

Karaderili Şirketler Grup bünyesindeki Yalova Terma City’nin termal sularının Romatizma ve kas hastalıkları da dahil çok sayıda hastalığa iyi geldiği İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nın hazırladığı raporla belgelendi.

Abone Ol  
 
62 / 100

Karaderili Şirketler Grup bünyesindeki Yalova Terma City’nin termal sularının Romatizma ve kas hastalıkları da dahil çok sayıda hastalığa iyi geldiği İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nın hazırladığı raporla belgelendi.

Yalova Terma City’den oluşturulan bildirime göre, Türkiye’deki termal sağlık kaynaklarının her gün yeni bir özelliği daha keşfediliyor.

Türkiye’nin termal suları, hem debi ve sıcaklıkları hem de detaylı fiziksel ve kimyasal bilhassari ile Avrupa’daki termal sulardan daha üstün nitelikler taşıyor.

Romatizmadan cilt rahatsızlıklarına, kireçlenmeden bel fıtığına kadar çoğu hastalığa iyi gelen termal suların faydaları saymakla bitmiyor.

Türkiye, kaplıca ve hamam kültürü bakımından varlıklı bir geçmişe sahip bir ülke konumunda bulunuyor. Yeraltı termal kaynakların Anadolu’nun dört bir beraberinde bulunması vatandaşları termal sulara karşı her daim aşina kıldı.

Yıllardır sağlık yönünden mühim bir yer tutan termal suların yüzyıllar evveline dayanan bir geçmişi bulunuyor. Terma City, sağlığın beraberinde konforu ve sosyal donatıları da düşünerek yeni kuşak gençleri de termal turizme çekiyor.

Eskiden yalnızca rahatsızlığı olunca termal suyun devasını hatırlayan konuklarına yoğunluğu söz konusuyken, Terma City şimdilerde vücudunu ve sağlığını güvenliğini sağlamak isteyen konukları de termal otelinde ağırlıyor.

Yalova Terma City, termal turizmle lüks otelciliği birleştirip, sektöre değişik bir anlayış getirerek termal turizminin en mühim aktörlerinden biri konumunda bulunuyor.

– “Birçok alanda deva kaynağı”

Karaderili Şirketler Grup bünyesindeki Yalova Terma City’nin termal sularının sonsuz hastalığa iyi geldiği ve termal suyun Romatizma ve kas rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı bulunduğu eksperlerce da belgelendi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle’nin yayınladığı rapora göre, Terma City’nin termal sularının bir çok alanda deva kaynağı bulunduğunu belgeledi.

Balneolojik (yer altı, toprak, su ve iklim kaynaklı natural iyileştirici faktörlerin bilim dalı) ve termal tedavilerde kullanım olanakları ve endikasyonlara bakıldığında, balneoterapi (Banyo Kürleri) tüketimiyla, balneoterapi uygulamalarında (tüm beden ya da ekstremite ya da lokal banyolar şeklinde) bilhassa ağrı dindirici, iltihap giderici, spazm çözücü, bunun dışında kas ve mafsal yapı ve fonksiyonlarını, cilt sağlığı ve fizyolojisini destekleyici, yaşlanmayı engelleyici etkiler göstermesi de söz konusu.

Yalova Terma City’nin termal suyunun, destekleyici, tedavi edici ve esenlendirici hedefli kullanım potansiyeli taşıyan hastalıklar şöyle:

“Romatizmal hastalıklar, dejeneratif mafsal hastalıkları, inflamatuar Romatizmal hastalıklar, yumUşak doku Romatizmaları, kas iskelet sistemi hastalıkları, travmatik (yaralanma, kırıklar) lezyonlar, postoperatif (ortopedik ameliyatlar sonrası) dönemler, el ve boyun ağrıları, omuz tutulmaları bursit ve tendinitler, miyofasiyal Ağrı Sendromu (MAS), refleks sıcakkanlı distrofi sendromu. Hem de larenjit, farenjit, sinüzit gibi üst solunum yolu hastalıklarında, destekleyici tüketimi da söz konusu.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri