Teknoloji

Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Dikkat Çeken Karar!

Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi 2020-2021'de hizmet vermeye başlayacak

Abone Ol  
 
56 / 100

Gelişen güvenlik öncelikleri ve teknolojik yenilikler bağlamında ülkemizde siber güvenlik alanında uzman yetiştirmeyi amaçlayan Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2020 – 2021 eğitim – öğretim yılı ile birlikte hizmet vermeye başlayacak.

Sanayi ve Teknoloji, Milli Eğitim ve İç İşleri Bakanlıklarının ortak çalışma süreçlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkan okul, merkezi sınav puanı ışığında yalnızca 30 öğrenci kabul etme kararı aldı. Haber merkezlerine ulaşan bilgiler ışığında, 2017 yılından itibaren çalışmaları sürdürülen söz konusu Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2020 – 2021 eğitim yılı kapsamında ilk öğrencilerini alacak. Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Teknopark İstanbul kurumları arasında 30 Nisan tarihinde imzalanan protokol kapsamında, ilgili bakanlıkların onayı ile onayı ile Bilişim Teknolojileri Ağ İşletmenliği ve Siber Güvenlik dallarında eğitim vermek amacıyla kuruldu.

Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Dikkat Çeken Karar! 2 – teknopark 2

30 Öğrenci Alınmasına Karar Verildi

Sanayi ve Teknoloji, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlıkları tarafından ortak yürütülen bir çalışmanın sonucu olan Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, merkezi sınav puanları ışığında yalnızca 30 öğrenci alımı yapılmasına karar verdi. Beş yıllık bir süre ile lise eğitiminin verileceği okulda ilk yıl sadece İngilizce hazırlık için ayrılmış olacak. Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müfredatı kapsamında kültür ve siber güvenlik dersleri daha ağırlıkta olacak. Söz konusu lise mevki olarak Teknopark bünyesi içerisinde eğitim verecek. Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapsamında eğitim alan öğrenciler 11 ve 12. sınıfa geldiklerinde yaz dönemi içerisinde staj olanağına sahip olacak. 20’şer çalışma günü olmak kaydıyla toplamda 40 iş günü staj gerçekleştirecekler. Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Sızma Testi, Yapay Zeka, Adli Bilişim ve Siber Tatbikat için ayrılmış olan laboratuvarlarda uygulamalar gerçekleştirilebilecek. Okulun hangi puan seviyesinde alım yapacağı ise büyük merak konusu haline gelmiş görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri