Teknoloji

Teknoloji Alanında Dikkat Çeken Ortaklık

Soft POS teknolojisinin yaygınlaştırılması için hangi şirketler sözleşme imzaladı?

Abone Ol  
 

Küresel ölçekte pek çok ülkede processing hizmeti sağlayan ödeme teknolojisi şirketlerinden Erste Group Bank, Global Payments Inc ve Caixa’nın ortak girişimi olan Global Payments S.R.O. ve Pay Core şirketleri Soft POS teknolojisinin Avrupa sınırları içerisinde yaygınlaştırılmasına yönelik bir sözleşme imzaladı.

Global Payments ve Pay Core arasında imzalanan anlaşma ışığında, üye işyerlerinin dijital ödeme kabul süreçleri daha da hızlı büyüyecek. Pay Core şirketinin Soft POS teknolojisi, NFC desteğine sahip olan android işletim sistemli akıllı telefonlarda ve tabletlerde başka herhangi bir sisteme gerek duyulmadan POS cihazı olarak kullanılabilmesini sağlıyor. Bu teknoloji yardımı ile söz konusu kapsama üye olan işyerleri temassız kartlar, dijital cüzdanlar ve cihazlardan miktar ne kadar olursa olsun kişisel mobil cihazları aracılığı ile ödeme alabiliyor. Bahsi geçen teknoloji bağlamında, belirli bir miktarı aşan değerli ödemeler ise PIN sistemi kullanılarak gayet güvenli bir biçimde gerçekleştirilebiliyor.

Teknoloji Alanında Dikkat Çeken Ortaklık 2 – temassiz odeme

Temassız Ödeme Yaygınlaşacak

Soft POS teknolojisinin ödeme teknolojileri kapsamında tam anlamıyla bir devrim olduğunun altını çizen Pay Core CEO’su Turgut Güney, Soft POS teknolojisi ile temassız ödemelerin önem kazandığı modern zamanlarda akıllı telefon ve tabletlerin birer POS cihazına dönüştüğünü kaydetti. Bu teknoloji sayesinde temassız ödemenin daha da yaygınlaşmasına da ön ayak olduklarını belirten Güney, söz konusu yöntemin ilerleyen yılların teknolojisi olduğunu belirtti.

Korona virüs salgınının dünya çapında yarattığı yıkım ve ona karşı alınan önlemler kapsamında sıklıkla gündeme gelen temassız ödeme konusu insanlığın önündeki en önemli yenilikler arasında yer alıyor. Sosyal mesafenin oldukça önem kazandığı bugünün konjonktüründe kişisel akıllı telefonlar ve tabletler aracılığı ile temassız ve güvenli bir şekilde istenilen düzeyde ödeme ve para transferinin gerçekleştirilmesi dünya çapında dikkat çekici bir teknoloji olarak göze çarpıyor. Bu bağlamda Global Payments ve Pay Core şirketleri arasında imzalanmış olan iş birliği anlaşmasının da Avrupa sınırları içerisine damga vurması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri