Ekonomi

Tarımsal Üretime Yatırım

Ankara Polatlı ilçesinde soğan depolama ve işletme tesisi yapılıyor.

Abone Ol  
 

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz yaptığı açıklamada Ankara’nın Polatlı ilçesinde yer alan 2. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 37 bin metrekarelik bir arazi üzerinde 5 bin metrekaresi kapalı olarak soğan depolama ve işleme tesisi için inşaatlara başladıklarını ifade etti.

Piyasa içerisindeki fiyat dalgalanmalarını engellemenin yanında sürdürülebilir tarımsal üretimi desteklemek ve bu alandaki üretimin kapsamını genişletmek hedefiyle kurulan Tarım Kredi Kooperatifleri Sera AŞ, Ankara Polatlı’da bulunan 2. OSB’de yeni bir tesisin inşaatına başladığını duyurdu.

Yaptığı yeni yatırımlarla her daim ülke çapındaki tarımsal faaliyetlere ve çiftçiye karşı desteğini hissettiren TK Sera AŞ, bu sene Muğla – Fethiye – Mersin sahil hattı boyunca 6 depoluk bir ürün işleme ve paketleme tesisini de hizmet kapsamına alırken ilerleyen süreçte yeni yatırımlara öncülük etmeyi de istiyor. Korona virüs salgınının her alanda olduğu gibi tarım ve tarımsal üretim alanında da negatif sonuçlar doğurduğunun aşikar olduğu bu ortamda, TK Sera AŞ’nin söz konusu yatırımları takdirle karşılanıyor.

Tarımsal Üretime Yatırım 2 – tarimsal uretim 2

Eylül Ayında Hizmete Girecek

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinden gelen talep ve destekler ile beraber TK Sera AŞ işbirliğiyle gerekli gördükleri tüm adımları attıklarının altını çizerek, bu bağlamda Ankara Polatlı 2. OSB sınırları içerisinde 37 bin metrekarelik bir arazi üzerinde 5 bin metrekaresi kapalı olmak kaydıyla soğan depolama ve işleme tesisinin inşaatına başlandığını hatırlattı. Söz konusu tesisin Eylül ayı içerisinde hizmete başlamasının planlandığını belirten Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 2021 yılına gelindiğinde tesis içerisindeki kapalı alan boyutunun 20 bin metrekare civarına çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi. Ayrıca söz konusu yatırımın yanında tarımsal üreticiye ve çiftçiye desteğin her daim devam edeceğini belirten Fahrettin Poyraz, korona virüs salgınının ilaçlama, hasat gibi süreçleri de sekteye uğrattığının farkında olduklarını bu bağlamda çiftçinin maddi kayıplarının karşılanması adına ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri