GenelGündemSağlık

Talebe yetişmek için kolonya üretimini 24 saate çıkardılar

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayılarındaki yükselişle birlikte kolonya firmaları artan talebe yetişebilmek için üretimlerini artırdı.

Abone Ol  
 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayılarındaki yükselişle beraber kolonya firmaları yükselen talebe yetişebilmek için üretimlerini artırdı.

Türkiye’nin en eski kolonya ve kozmetik yapımcılarından Pereja, kolonya talebini karşılamak için kozmetik üretimini durdurdu. Firma, 24 esasına göre 3 vardiya şeklinde çalışarak kolonya üretimini günlük 150 bin litreye çıkardı.

Pereja Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şendoğan Susesi, AA muhabirine, yükselen talebe karşı tedbir alındığını söyledi.

Ham madde meselesi yaşamadıklarını ve lüzumlu malzeme tedariklerini yaptıklarını ifade eden Susesi, “Yaz aylarında normal bir seyir vardı. Ne yazık ki son dönemdeki vaka artışıyla talep patlaması yaşıyoruz. Bizde 3 vardiyaya geçtik ve üretimimiz devam ediyor. Hiçbir vatandaşımızı kolonyasız bırakmayacağız.” dedi.

Vatandaşları düzmece ürünlere karşı uyaran Susesi, bu tür ürünlerden uzak durularak tanınan markaların tercih edilmesi gerekliliğini dile getirdi.

Merdiven altı ürünlerin insan sağlığını tehdit ettiğini izah eden Susesi, “Biz kolonya yapımında besin alkolü olarak tanınan etil alkol kullanıyoruz. Bazı merdiven altı firmalar metil alkolden kolonya yapıyor. Metil alkol insan sağlığına zararlı ve kör edebilecek düzeyde. Ondan ötürü yapımcılar bildikleri ve güvendikleri yerlerden kolonya alarak kullanabilirler.” şeklinde konuştu.

Kolonya fiyatlarına zam uygulamadıklarını da açıklayan Susesi, vatandaşlara, fahiş fiyata ürün satan firmalardan uzak durmaları tavsiyesinde bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri