Ekonomi

SunExpress’ten yeni seyahat standartlarını içeren video

SunExpress, yolcularının problemsiz bir şekilde seyahat edebilmeleri amacıyla otoriteler doğrulusunda yürürlüğe eklenilen düzenlemeleri ve bu tarafta şirketin yaşama geçirdiği yeni seyahat standartlarını bir videoda bir araya getirdi.

Abone Ol  
 
69 / 100

SunExpress, yolcularının problemsiz bir şekilde seyahat edebilmeleri amacıyla otoriteler doğrulusunda yürürlüğe eklenilen düzenlemeleri ve bu tarafta şirketin yaşama geçirdiği yeni seyahat standartlarını bir videoda bir araya getirdi.

SunExpress açıklamasına göre, havalimanına varıştan başlayarak bagaj alımına kadar yolcuların deneyimlediği bütün aşamaların anlatıldığı videoda, uçaklarda oluşturulan dezenfeksiyon işlemleri, havalimanında ve uçak içersinde uyulması gereken kurallar ve Türkiye’den Almanya’ya olan uçuşlardan evvel sunulması mecburi olan PCR test neticesi gibi bütün önlem ve uygulamalara çeşitli bir şekilde yer veriliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Tüm dünyayı etkileri altına alan Kovid-19 salgınının en başından beri yerel ve uluslararası otoritelerce alınan bütün kararları süratle ve istisnasız olarak uyguluyor; misafirlerimizin ve uçuş ekiplerimizin sağlığı ve emniyetli seyahati amacıyla lüzumlu bütün önlemleri alıyoruz. Hazırladığımız bu video ile misafirlerimize seyahatlerinden evvel uymaları gereken sağlık ve emniyet kurallarını göstermeyi ve kendilerini güvende hissedecekleri, rahat ve eğlenceli bir uçuş tecrübesi yaşatmayı amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

En büyük evvelliklerinin yolcularının ve ekiplerinin güvenliği ve sağlığı olduğunu altını çizen Çalışkan, hem yerde hem havada misafirlerinin emniyetini ve sağlığını emniyet altına alabilmek amacıyla alakalı otoritelerle yakın iş birliği içersinde önlem ve uygulamalarını geliştirmeye devam edeceklerini aktardı.

– SunExpress’ten Kovid-19 önlemleri

Yolcularına, alınan hijyen ve sosyal uzaklık önlemleri nedeniyle havalimanına uçuşlarından en az 3 saat erken gelmelerini tavsiye eden hava yolu, bütün uçuşlarında yolcularının ve uçuş ekiplerinin maske ile seyahat etmesinin mecburi olduğunu hatırlattı.

Teması azaltmak adına kabin içi hizmetlerini de bu tarafta güncelleyen SunExpress, 2 saatten kısa süren uçuşlarda uçak içi yemek servisini kaldırdı ve daha uzun uçuşlarda ise ilişkisi azaltacak şekilde servislerini düzenledi. SunExpress, kurallar gereği dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası ve bebek eşyası dışında kabine el bagajı kabul etmiyor ve bütün uçuşlarında uçağa binerken yolcularına dezenfektan mendil dağıtıyor.

Hava yolu, Türkiye’den Almanya’ya seyahat eden yolcularının son 48 içersinde alınmış negatif Kovid-19 testini uçuşlarından anında evvel ibraz etmeleri lüzumluliğini ve Kovid-19 testi yaptırmamış yolcuların kurallar gereği uçuşlara kabul edilmeyeceğini misafirlerine hatırlattı.

Bunlara ek olarak, bütün SunExpress uçaklarında derli toplu olarak uluslararası otoriteler doğrulusunda etkileri ispatlanmış dezenfeksiyon işlemleri uygulanmakta olup filonun tamamında ameliyathanelerde sarfedilen HEPA filtreleme sistemi bulunuyor. Bu filtreler, koronavirüs dahil olmak üzere tanınan bütün virüslere karşı yüzde 99,9 başarı seviyesi ile uçak içersindeki havayı her 3 dakikada bir daimi olarak temizliyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri