Ekonomi

STM’den “STM ile 1e1 Cevaplar” projesi

 Savunma sanayinde özgün ve yerli çözümleriyle öne çıkan STM, başlattığı dijital projesiyle, kamuoyuna, sosyal medya üstünden deneyimini iletmeye başlıyor.

Abone Ol  
 

STM açıklamasına göre, “STM ile 1e1 Cevaplar” adlı dijital projede sunucu Deniz Bayramoğlu soruyor, cevapları STM yöneticileri veriyor. A’dan Z’ye savunma sanayiine yönelik merak edilenlere değinilecek projeyle STM, ekonomik kalkınma üstünde mühim bir tesire sahip olan ve bugün bundan sonra ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin bir göstergesi kabul edilen savunma sanayiini, kamuoyuyla yakınlaştırabilmeyi ve sektörü bütün yönleriyle anlatabilmeyi hedefliyor.

Kısa video formatıyla yayınlanacak ve “Bir gemi ya da drone üretimi amacıyla ne kadarlık bir AR-GE süreci gerekir?”, “Blok zincir teknolojiyle bizi nasıl bir gelecek bekliyor?”, “Büyük veri, ne kadar büyük?”, “Otonom ve insansız teknolojilerde yapay zekanın payı nedir?” gibi suallere cevap verecek olan STM, projesiyle sektörü kamuoyuyla yakınlaştırabilmeyi hedefliyor.

2021 senesi Nisan ayı sonuna dek devam etmesi amaçlanan projede, bilgi çöplüğünden anlamlı veri çıkarmak, siber gözdağlarına en açık sektörler, denizaltı ve droneların işleyişi, gençler amacıyla savunma sanayinde kariyer, sektörde yerlilik oranları ve AR-GE, tedarik ve hukuk süreçleri, Türkiye’nin mühendislik kabiliyeti ve ihracatı gibi pek çok başlık yer alacak.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde, askeri deniz platformları, otonom sistemler, siber güvenlik, uydu ve radar teknolojileri, komuta denetim sistemleri, onaylama ve danışmanlık olmak üzere Türkiye’nin gereksinim duyduğu çoğu alanda vazife ve sorumlu üstlenen STM, projesiyle savunma sanayi ve teknolojiyi kamuoyuna anlaşılır ve basit bir dille anlatacak; tecrübe, uzmanlık ve öngörü gerektiren cevaplarıyla ise gençlerden sektör profesyonellerine geniş bir kesime hitap edecek.

Deniz Bayramoğlu’nun yönelteceği suallere STM’nin her kademeden yöneticisinin cevap vereceği dijital proje ile şirket, ekonomik kalkınma üstünde mühim tesire sahip olan ve ekonomi içersinde yer alan anında her sektörle bulunduğu kadar teknolojiyle de direk bağlantılı olan savunma sanayini, kamuoyuna yakınlaştırabilmeyi hedefliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri