Teknoloji

Stalker 2 Yakında!

Şimdiden bir hayli merak edilen Stalker 2 oyununun senaryosu ile ilgili fazla detay paylaşılmış değil!

Abone Ol  
 
67 / 100

Oyun tarihinin en görkemli FPS oyunları arasında değerlendirilen Stalker’ın devamı gelecek. Stalker 2 adlı oyun bundan kısa bir süre önce Microsoft tarafından düzenlenen Xbox Games Showcase adlı etkinlikte resmiyete kavuşmuştu. Oyun kapsamında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Microsoft tarafından oyun sayfası için yeni güncellemeler yapıldı ve çeşitli detaylar paylaşıldı. Bu yeni bilgiler ışığında; Xbox Series X kapsamında optimizasyonunun yapıldığı belirtilen oyun, Ray – Tracing bir başka deyişle ışın izleme teknolojisine de sahip olacak. Söz konusu teknoloji ile beraber Stalker 2 içerisinde camlarda ve yerlerdeki su birikintilerinde çeşitli yansımalar olabilecek ve çok daha keskin gölge ve ışık detayları görülebilecek. Ayrıca bahsi geçen güncellemelerle beraber oyunun 4K çözünürlükte ve 120 FPS değerinde  çalışma hızının olacağı da belirtiliyor.

Stalker 2 oyunu, GSC Game World bünyesi tarafından üretiliyor. İlk oyunun devamı niteliğinde olacak oyun bünyesinde çeşitli aksiyon ve korku elementlerini de bulunduracak.  Ayrıca oyunun şimdiye dek geliştirilmiş olan en büyük oyun içi haritaya da sahip olması bekleniyor.

Stalker 2 Yakında! 2 – stalker2

Senaryoda Farklı Tercihler Yer Alacak

Şimdiden bir hayli merak edilen Stalker 2 oyununun senaryosu ile ilgili fazla detay paylaşılmış olmasa da oyun içerisinde yapılacak seçimler ile farklı final senaryolarının ortaya çıkabileceği belirtiliyor. Önceki Stalker oyununda da aynı özellik bulunurken, oyuncunun bizzat kendi tercihlerinin oyun senaryosunu ve finalini şekillendirecek olması pek çok oyuncuyu cezbediyor.

Açık dünya oyunu biçiminde tasarlanan Stalker 2 oyunu, ilerleyen süreçte PC ve Xbox platformları için raflara çıkacak. Fakat oyunun ne zaman çıkış yapacağı henüz netlik kazanmış görünmüyor. Firma tarafından da bugünlerde ser verilip sır verilmezken ilerleyen süreçte daha detaylı bir tanıtım etkinliğinin gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Özellikle açık dünya oyunu tutkunlarının çok sevdiği ilk oyununun devamı niteliğinde olacak olan Stalker 2, şimdiden oyun severleri meraklandırmış görünüyor. Yüksek FPS değerleri ile nam salmış olan oyunun 2. versiyonunun da dünya çapında yoğun talep görmesi öngörülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri