Politika

Soylu’dan Biden’a Sert Cevap: Meydan Okuyorum!

Joe Biden tarafından Türkiye ile ilgili yapılmış olan açıklamalara en sert yanıtlardan biri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verildi

Abone Ol  
 
66 / 100

Soylu, Biden’a “Burası eski Türkiye değil” yanıtını verdi.

Geçtiğimiz süreçte Joe Biden, Türkiye ile ilgili ABD Başkanı olduğu takdirde Erdoğan’ı darbe ile değil seçimle devireceğini ve bu anlamda da muhalefete destek vereceğini dile getirmişti. ABD Başkan adayı Biden’ın bu sözlerine ise Türkiye içinden pek çok kişiden yanıt gelmeye devam ediyor. Bu anlamda Biden’a sert bir şekilde cevap veren son kişi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu. Soylu, Joe Biden’ın başkan olması halinde isteği her şeyi deneyebileceğini, düelloya hazır olduklarını ifade etti. Artık ABD’lilerin bildiği eski Türkiye’nin olmadığını vurgulayan İçişleri Bakanı Soylu, Biden’a meydan okuduğunu ve elinden geleni ardına koymasını söyledi.

Soylu’dan Biden’a Sert Cevap: Meydan Okuyorum! 2 – joe biden

Süleyman Soylu’dan Paylaşım Rekorları Kıran Mesaj!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından ABD’deki başkanlık seçimleri kapsamında Demokrat Parti’nin adayı olan Joe Biden’ın açıklamalarına karşı verilmiş olan cevaplar sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Süleyman Soylu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda Joe Biden’a meydan okuduğunu dile getirdi. Başkan olduğu takdirde istediği gibi politika izlemesini söyleyen Soylu, Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını ve ABD’lilerin de bunu öğreneceklerini ifade etti.

Demokrat Parti’nin ABD Başkanlık Seçimleri için adayı olan Joe Biden, geçtiğimiz süreçte yaptığı açıklamalarda başkan olduğu takdirde Erdoğan’ı darbe ile değil seçimle devirmek için mesai harcayacağını dile getirmişti. Bu anlamda her zaman için Türkiye’deki muhalefeti destekleyeceğini belirten Biden, başkanlık döneminde yapacağı en son şeyin de Kürtler ile ilgili Erdoğan’a boyun eğmek olacağını ifade etmişti. Yaptığı çarpıcı açıklamalar ile ABD Başkanlık Seçimlerini kazanması halinde açıkça Türkiye’nin egemenliğine ve iç politikasına müdahil olma amacı güttüğünü açığa çıkaran Demokrat Partili başkan adayı Joe Biden, ülkemiz yetkililerinden peş peşe sert cevaplar almaya da devam ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri