Otomobil

Sıfır Otomobil Fiyatlarında Artış!

Sıfır otomobil fiyatlarında ÖTV indirimi söz konusu mu?

Abone Ol  
 

2020 model bazı sıfır otomobillere zam yapıldı. Korona virüs salgını ile ortaya çıkan ekonomik durgunluk atmosferi içerisinde artan talepleri karşılamakta güçlük çeken otomotiv devi şirketler, küresel ölçekteki kur fiyatlarından meydana gelen değişikliklerin de etkisi ile 2020 model bazı sıfır otomobillerinin fiyatında artış uyguladı.

2019 yılının son günlerinde Çin’de ortaya çıkan ve 2020’nin Mart ayı itibariyle tüm dünyayı etkisi altına alan Covid – 19 pandemisi sebebiyle pek çok otomotiv şirketi zor günler yaşıyor. Küresel ölçekte oluşan durgunluk sebebiyle talepleri karşılamakta zorluk yaşayan şirketler bazı 2020 model araçlarına zam yapma kararı aldı. Ayrıca elde edilen son verilerin gösterdiği üzere 4 – 5 aydır bir durgunluk yaşayan otomotiv pazarı da salgın etkisinin görece azalması nedeni ile Temmuz ayı içerisinde hareketlenmeye başladı. Kamu bankalarının da bir hayli desteklediği araç kredileri nedeniyle insanlar ÖTV indirimi yapılması durumda sıfır otomobil almak istediklerini belirtiyor. Peki, ufukta bir ÖTV indirimi görünüyor mu?

Sıfır Otomobil Fiyatlarında Artış! 2 – yeni otomobil

ÖTV İndirimi Olacak mı?

Korona virüs salgınının ekonomi üzerinde yarattığı negatif etkilerin bir sonucu olarak Mart ayından bu yana durgunluk yaşayan otomotiv pazarında Temmuz ayına girilmesi ile birlikte ve kamu bankalarının araç kredisi bağlamında oldukça uygun faizli ve vadeli kredi imkanlarını açıklaması ile belirli oranda bir hareketlenme yaşanmaya başladı. Söz konusu araç kredilerinden yararlanmak ve sıfır araç sahibi olmak isteyen vatandaşların ise bir soru işareti daha bulunuyor. Bu kapsamda ÖTV değerlerinde de herhangi bir indirime gidilip gidilmeyeceği büyük merak konusu olmaya devam ediyor.

ÖTV indirimi gerçekleştirildiği takdirde bahsi geçen araç kredilerinden faydalanmaya hazır olan binlerce vatandaş ise bu konuda yetkililerden müjdeli bir haber bekliyor. Ayrıca son haberler ışığında bazı otomotiv devi şirketlerin 2020 model araçlarına zam yaptığının öğrenilmesi sonrasında, sıfır araç pazarının daha da hareketlenmesi için ÖTV indiriminin şart olduğu belirtiliyor. Bu konuda ise yetkililerden henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri