Otomobil

Sıfır Otomobil Fiyatlarında Artış

Otomotiv şirketleri tarafından Ağustos ayına dair sıfır otomobil fiyatları güncellendi

Abone Ol  
 
72 / 100

İkinci el piyasasındaki büyük artış nedeniyle vatandaşlar tarafından da merakla beklenen sıfır araç fiyatlarındaki ortalama 7 bin TL civarındaki artışlar ise dikkat çekti.

Otomotiv şirketleri tarafından Ağustos ayına dair sıfır araç fiyatları için güncelleme yapılmaya başlandı. Otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşların büyük bir merakla beklediği Ağustos 2020 dönemine ait araç fiyatları ortaya çıkmaya başladı. Her ay olduğu gibi bu ay da otomotiv şirketleri tarafından araç fiyatlarında artış uygulandı. Açıklanan fiyatlar temelinde ortalama 7 bin TL düzeyinde ortaya çıkan artış dikkat çekti.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle küresel ölçekte büyük bir krizin yaşanması ile beraber sıfır araç üretimine ara verilmiş, bu da ikinci el piyasasındaki fiyatlarda büyük bir patlama yaşanmasını tetiklemişti. 1 Haziran tarihinden itibaren ülkemizde uygulanmaya başlanan normalleşme adımları çerçevesinde sosyal ve ekonomik yaşamı tekrar canlandırmak adına bankalar tarafından uygun faizle taşıt kredileri sağlanmıştı. Fakat bazı otomotiv firmaları tarafından uygulanan zam kararlarının ardından kamu bankalarının da düşük faizli kredi kararını geri çekmeye başlaması vatandaşları zor duruma düşürmüştü. Bu nedenle de Ağustos ayına dair sıfır otomobil fiyatları merakla bekleniyordu.

Sıfır Otomobil Fiyatlarında Artış 2 – polo

Ağustos Ayı Kapsamındaki Sıfır Otomobil Fiyatları

Otomotiv şirketleri tarafından yapılmış olan açıklamalar ışığında 2020 Ağustos dönemine ait sıfır araç fiyatları şu şekilde:

  • Volkswagen marka Polo model için Ağustos ayı fiyatı 147.700 lira
  • Toyota marka Corolla modeli için Ağustos ayı fiyatı 161.800 lira
  • Renault marka Symbol modeli için Ağustos ayı fiyatı 115.250 lira
  • Honda marka Civic modeli için Ağustos ayı fiyatı 197.600 lira
  • Nissan marka Micra modeli için Ağustos ayı fiyatı 144.100 lira
  • Alfa Romeo marka Giulietta modeli için Ağustos ayı fiyatı 253.900 lira
  • Dacia marka Logan MCV modeli için Ağustos ayı fiyatı 118.400 lira
  • Seat marka Ibiza modeli için Ağustos ayı fiyatı 166 bin lira
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri