EkonomiGenel

Siemens, Analyze MyMachine/Condition Edge uygulamasını genişletiyor

Siemens, SINUMERIK Edge platformundaki Analyze MyMachine/Condition Edge programını, MindSphere programı ile genişletiyor.

Abone Ol  
 
66 / 100

Siemens, SINUMERIK Edge platformundaki Analyze MyMachine/Condition Edge programını, MindSphere programı ile genişletiyor.

Siemens’ten yapılan açıklamaya göre, şirketin geçtiğimiz yıl EMO Fuarı’nda sunduğu SINUMERIK Edge Uygulaması Analyze MyMachine/Condition, bir grup tezgahının mekanik parmak izini meydana getirmek için yüksek frekanslı CNC verilerini kullanıyor.

Uygulama içine eklenen Mindsphere ile Edge ve bulut bilişimin akıllı bir şekilde birleştirilmesi olası kılınırken, bağlı bütün makineler için hal değerlendirmesi, analiz ve karşılaştırma gibi kritik ehemmiyet taşıyan vakitçler rahatlıkla yürütülüyor.

Uygulamada, kullanıcılar elastik bir şekilde yapılandırılabilen ölçüm serileri sayesinde bireysel akslardaki sertlik, sürtünme ve boşluk gibi detaylı parametreleri alabiliyor ve değerlendirebiliyor.

Bu ölçüm sonuçları daha sonra görselleştirilebiliyor ve referans verilerle karşılaştırılabiliyor.

Analyze MyMachine /Condition için yeni ve tamamlayıcı Mindsphere programı, makineler arası karşılaştırmalar ve değerlendirmeler yapmaya da imkân tanıyor.

Uyarı ve servis eşikleri, her varlık için ayrı ayrı, değişik makinelerin halleri da daha uzun bir vakit izlenip görselleştirilebiliyor.

Bu da kullanıcılara, sapmaları daha uzun bir vakit süresince teşhis etme olanağı sunuyor.

Ayrıca değişik makinelerdeki normal olmayan hallar de teşhis edilebilirken, SINUMERIK Edge ve Mindsphere için Analyze MyMachine /Condition, bu sayede kritik sapmaların erken teşhisine ve gereksinime dayalı bakım önlemlerinden kaynaklanan üretim kesintilerine engel olunmasına katkıda bulunuyor.

Böylece, bu program grup tezgahlarının verimliliklerini yükseltiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri