Genel

Serin ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün duyurusuna göre, serin hava, kuzey ve doğu bölgeler çoğunluklu olmak üzere kuzeybatı kesimlerden başlayarak etkisini hissettirecek.

Abone Ol  
 
62 / 100

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün duyurusuna göre, serin hava, kuzey ve doğu bölgeler çoğunluklu olmak üzere kuzeybatı kesimlerden başlayarak etkisini hissettirecek.

Bugün Marmara ile Batı ve Orta Karadeniz, yarın ve hafta sonu kuzey ve doğu bölgelerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, piyasa akşam saatlerinden sonra yurdu terk etmesi bekleniyor.

Yarın ve hafta sonu Orta ve Doğu Karadeniz’de görülecek sağanağın, ulusal olarak güçlü ve yer yer kuvvetli gerçekleşeceği ön görü ediliyor.

Bu kapsamda yapılacak meteorolojik uyarıların ilgililer ve vatandaşlar doğrulusunda ehemmiyete alınması ehemmiyet taşıyor.

Hava sıcaklıkları düşecek

Yağışlı sistemle beraber hava sıcaklıkları, bugün ve yarın kuzey ve iç kesimlerde, hafta sonu da doğu bölgelerde hissedilir derecede (4-7 derece) azalarak yer yer mevsim normallerinin altına düşecek.

Sıcaklıkların, cumartesi batı kesimlerden itibaren yine artacağı öngörülüyor.

Üç büyük şehirde hava durumu

Duyuruda, 3 büyük şehirde ileriki 3 gün amacıyla beklenilen hava haline dair değerlendirmeye de yer verildi.

Buna göre, İstanbul’da hava bugün ve yarın parçalı ve çok bulutlu olacak, şehirde Aralıklı sağanak görülecek. Cumartesi günü yağış beklenmezken, havanın az bulutlu geçeceği ön görü ediliyor. 28 dereceye kadar düşecek sıcaklığın cumartesi günü 31 dereceye artması bekleniyor.

Ankara’da hava bugün parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Kuzey ve doğu ilçelerde ulusal olmak üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Diğer günler yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıklarının 28-29 derece dolayında seyredeceği ön görü ediliyor.

İzmir’de hava az bulutlu ve açık olacak. 3 gün süresince yağış beklenmiyor. En yüksek sıcaklıkların 33-34 derece seviyesinde seyretmesi öngörülüyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri