GündemSavunma Sanayi

Şelçuk Bayraktar Açıkladı! İnsansız savaş uçağı için tarih verildi

Abone Ol  
 

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Milli Eğitim Bakanlığı doğrulusunda düzenlenen bir etkinlikte, üstünde çalıştıkları İHA ve SİHA sistemlerine dair açıklamalarda bulundu.

Bayraktar TB-2’nin Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtlarında başarı ile vazife yaptığını bildiren Bayraktar, S/İHA’nın son olarak Bahar Kalkanı Harekâtı’nda kullanıldığını hatırlattı. Selçuk Bayraktar, TB2’nin, verdiği vazifelerin yüzde 80’inden çoğunu başarı ile tamamladığını ifade etti.

Şelçuk Bayraktar Açıkladı! İnsansız savaş uçağı için tarih verildi 2 – 1593191436 3de42c

Akıncı TİHA’nın bu yıl sonucunda envanterde olacağını bildiren Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. c4Defence’in haberine göre, firmasının 2023 yılsine kadar MİUS üstünde çalışacağını ifade eden Bayraktar, platformun birtakım özelliklerini anlattı. Buna göre turbofan itki sisteminden gücünü alacak olan platform havada aşağı yukarı beş saat kalabilecek. Yakın hava desteği ve stratejik taarruz vazifeleri amacıyla geliştirilen MİUS, bir ton mühimmat taşıma kapasitesine ve 0,8 Mach seyir hızına sahip olacak.

Selçuk Bayraktar, bugüne kadar ürettikleri S/İHA’lara dair sayısal bulgular de verdi. Buna göre Türk Silahlı Kuvvetleri ve Güvenlik Genel Müdürlüğünün envanterinde halihazırda 228 adet mihi İHA, 110 adet Bayraktar TB2 vazife yapıyor. İhraç edilen Bayraktar TB2 adedi ise 12.

Firmanın taktik İHA’ları Fatih ve Yavuz sondaj gemilerine de refakat ediyor.

Etiketler

Mert

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri