Ekonomi

SED Hizmet Ödemeleri Bugün

Sosyal ve ekonomik destek hizmeti ödemeleri bugün gerçekleşecek

Abone Ol  
 
55 / 100

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından yapılan açıklamada, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti çerçevesinde 131 bin çocuk için yapılacak olan 138 milyon Liralık ödemenin bugün gerçekleşeceği belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti ödemeleri kapsamında bir yazılı açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada, ihtiyaç sahibi çocukların aileleri ile coşkulu bir bayram geçirmesi ve gereksinimlerini karşılayabilmesi adına Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerinin daha erken bir tarihe çekildiği kaydedildi.

Bu sene Kurban Bayramı’nın 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasına denk gelmesi sebebiyle SED hizmeti çerçevesindeki ödemelerin görevlendirilmiş olan il müdürlükleri tarafından Ağustos ayı içerisindeki bir tarih yerine bugün gerçekleştirileceği Bakan Selçuk tarafından açıklandı.

SED Hizmet Ödemeleri Bugün 2 – sed 2

131 Bin Çocuk İçin Ödeme

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada SED hizmetinden yararlanan 131 bin çocuk için toplamda 138 milyon Lira değerinde destek ödemesi yapılacağını kaydetti. Normal takvim uyarınca Ağustos ayı başında yapılması gereken ödemeler, Kurban Bayramı’nın 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında olması nedeniyle bayram öncesine çekildi. Bu kapsamda 131 çocuk için yapılacak olan SED ödemeleri bugün gerçekleşecek.

SED hizmetinin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı içindeki en değerli hizmet kollarından biri olduğunun altını çizen Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, bu hizmet sayesinde çocukların ailelerin yanlarında desteklendiğini ve bu sayede ekonomik olarak zorluk yaşayan hanelerin aile bütünlüğünün korunduğunu belirtti. Hizmet kapsamındaki yegane amacın çocukların üstün yararı olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, bugün yapılacak olan SED ödemelerinin tüm ihtiyaç sahibi çocuklar ve aileleri için hayırlı olması dileklerinde bulundu. Çocukların ve ailelerinin Kurban Bayramlarını da tebrik eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram süresi boyunca hem küçüklerin hem de büyüklerin halen devam etmekte olan koronavirüs pandemisine karşı dikkatli olunması yönünde uyarı yapmayı da unutmadı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri