Genel

Schneider Electric videolarında, “global pandemiden öğrenilen dersler” tartışıldı

Schneider Electric Güvenilir Güç İş Birimi doğrulusunda hazırlanan yöneticilerle gerçekleşen video serilerinin ilkinde, Schneider Electric Bilişim Üst Yöneticisi (CIO) Elizabeth Hackenson global pandemiden öğrenilen dersler konusunu ele aldı

Abone Ol  
 
64 / 100

Schneider Electric Güvenilir Güç İş Birimi doğrulusunda hazırlanan yöneticilerle gerçekleşen video serilerinin ilkinde, Schneider Electric Bilişim Üst Yöneticisi (CIO) Elizabeth Hackenson global pandemiden öğrenilen dersler konusunu ele aldı.

Enerji idaresi ve otomasyonunun dijital dönüşümü bölümünde etkinlik gösteren Schneider Electric açıklamasına göre, şirket, küresel yeni tip korona virüs (Kovid-19) pandemisinde çoğu insanın bir anda evden çalışmaya başladığı yeni sistemin şartlarını, sektör adına bir gelişim fırsatı olarak değerlendiriyor.

Yaşanan kritik süreçle beraber bütün işletmelerin süratli bir dijital yolculuğa çıkması büyük fırsatları da yanında getirirken, içersinde bulunulan devresi ise “Neler daha iyi yapabilir, neler eksik ve uzun devre etkilerin ne olur?” sorularına cevap bulmak amacıyla kullanmak olası olarak görülüyor.

Açıklamaya göre, bu verileri edinmek amacıyla en etkili teknik ise yöneticilerle, mühim kararları alan ve ilerlemeyi olası kılacak deneyimleri yaşam sürdüren CIO ve başkan yardımcılarıyla bahsetmek olarak belirlendi. Schneider Electric, bu kapsamda, yöneticilerle gerçekleşen video serisi ile bu tür bir diyalog meydana getirmek amacıyla çalışmalara başladı. İlk bölümün Schneider Electric CIO ve Başkan Yardımcısı Elizabeth Hackenson, katılımı ile gerçekleştiği videolara YouTube kanalı üzerinden ulaşılabiliyor.

Pandemi sürecinde internet bant genişliğini üç katına, aylık arama dakikasını 20 milyondan 60 milyona çıkarmayı başaran Hackenson ve ekibi dünya genelinde 100 binden çok çalışanın evden çalışmasını olası kıldı ve birtakım hallerde bunu 48 saat içersinde başardı. Yaşanan süreci ve deneyimlerini video yayınında paylaşan Hackenson, şirketin Microsoft Teams ve buluta geçişini hızlandırırken, VPN lisansı miktarını 30 binden 100 bine çıkardı.

Açıklamaya göre, Schneider Electric’in 135 bin çalışanının evden çalışması ve iş sürekliliğinin sağlanmasına yönelik olarak attığı adımlar konusu ile ilgili videoda verdiği bulgular herkes amacıyla yol gösterici olacak nitelikte. Bu ilk bölüm, yöneticilerin global kriz devresinde karşılaştıkları zorluklar ve öğrendikleri dersler ile ilgili bilgi verecekleri video serisinin de ilki olarak öne çıktı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Hackenson, yaşanan süreçteki dijital ilerlemelere ilişkin, “Şüphesiz buluta geçiş hızlanacak, dijital ve uzaktan izlemeye şimdilik başlamamış olan şirketler şimdi başlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri