DünyaEkonomi

Schneider Electric ve Global Footprint Network, sürdürülebilir başarının yolunu gösterdi

Schneider Electric ve Global Footprint Network, işletmelere tek gezegenle uyumlu ticari başarı göstermeleri konusu ile ilgili rehberlik edecek, gezegenin ekolojik kaynaklar bütçesi kapsamında insanlığın refahını çoğaltmak ve dizayn yolu ile sürdürülebilir bir ileriki yaratmak adına bir çerçeve sunacak bir e-kitap hazırladı.        

Abone Ol  
 

Schneider Electric ve Global Footprint Network, işletmelere tek gezegenle uyumlu ticari başarı göstermeleri konusu ile ilgili rehberlik edecek, gezegenin ekolojik kaynaklar bütçesi kapsamında insanlığın refahını çoğaltmak ve dizayn yolu ile sürdürülebilir bir ileriki yaratmak adına bir çerçeve sunacak bir e-kitap hazırladı.

Schneider Electric’ten oluşturulan bildirime göre, iş birliği ile hazırlanan “Tek Gezegende Refah Stratejileri” adlı e-kitap, giderek yükselen iklim farklılığı ve azalan kaynakla şekillenen bir dünyada şirketlere varlıklarını sürdürebilmeleri amacıyla bir çerçeve sunuyor.

E-kitapta açıklandığı üzere bu strateji, şirketlerin uzun vadede rekabet üstünlüğü elde etmeleri amacıyla lüzumlu duruma geliyor. Çünkü bugün şirketler, insanların refaha ve kaynak güvenliğine yönelik gereksinimlerini desteklemek üzere eskiden düzenleme yaparak ekonomik yönden başarılı ve elastik olma imkanını çoğaltmak ya da işleri her vakitte gibi sürdürerek oyunun dışında kalmak arasında seçim gerçekleştirmek zorundalar.

Bu iki kurum doğrulusunda oluşturulan araştırma, dünya genelindeki sahip olunan binalar ve endüstri altyapısının yüzde 100’ünün, Schneider Electric ve ortakları doğrultusunda oluşturulan kullanıma hazır enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji teknolojileri ile donatılması durumunda, dünyanın bu tarihi en az 21 gün ileriye taşıyabileceğini meydana koyuyor. Bu, tek başına enerji bölümünde oluşturulan retrofit çalışmalarının üç haftalık bir fark yaratabileceği manasına geliyor.

Dünya Limit Aşımı Günü’nün her sene beş gün ileriye taşınması sağlanırsa, Paris İklim Anlaşması uyarınca 2050’den evvel tek gezegen uyumluluğunu tekrar yakalamış olmak mümkün. Dolayısıyla 21 gün çok mühim bir fark yaratmak manasına geliyor. Hem de bu e-kitapta ekonominin detaylı sektörlerinde başarı gösteren ve iş modelleri tek gezegen refahını destekleyen başarılı şirket örnekleri de yer alıyor.

– 2020 Dünya Limit Aşımı Günü, Kovid-19’un geçici tesirleriyle ötelendi

Dünya Limit Aşımı Günü, natural eko sistemlerin fosil yakıtların yanmasından kaynaklanan karbon emisyonlarını emme kapasitesi de dahil olmak üzere insanlığın dünyanın bütün sene süresince yenileyebileceği bütün natural kaynakları tamamıyla tüketmiş bulunduğu gündür.

Bir evvelki seneye göre mühim ölçüde daha geç gerçekleşen bu seneki tarih, 1 Ocak Ayı ile Dünya Limit Aşımı Günü arasında küresel Ekolojik Ayak İzinde neredeyse yüzde 10 oranında azalma bulunduğunu gösteriyor. Global Footprint Network doğrulusunda oluşturulan incelemeye göre, bu düşüş büyük ölçüde Kovid-19 kaynaklı dünya genelinde oluşturulan kısıtlamalar nedeniyle seyahat ve inşaatta yaşanan yavaşlamadan kaynaklanıyor. Karbon emisyonları yüzde 14,5 oranında ve orman ürünleri hasadı yüzde 8 oranında azaldı.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri