Genel

Schneider Electric, elektrikçilerin işini kolaylaştırıyor

Schneider Electric Connected Living Ürün Müdürü Cem Pekmezcioğlu, Schneider Electric'in hem standart hem de kompakt boyutlardaki Thorsman el aletleriyle günlük işlerde elektrikçilere basitlik sağladığını belirtti.

Abone Ol  
 
61 / 100

Schneider Electric Connected Living Ürün Müdürü Cem Pekmezcioğlu, Schneider Electric’in hem standart hem de kompakt boyutlardaki Thorsman el aletleriyle günlük işlerde elektrikçilere basitlik sağladığını belirtti.

Schneider Electric açıklamasına göre, Pekmezcioğlu, günlük elektrik işlerini basitleştirmek ve daha eğlenceli duruma getirmek amacıyla geliştirilen Thorsman serisi ile ilgili bilgi verdi.

Pekmezcioğlu, Schneider Electric’in değişik çözümlerle elektrikçilerin yaşamında halihazırda belirli bir yere sahip olmanın ötesinde, bundan sonra hem standart hem de kompakt boyutlardaki Thorsman el aletleriyle günlük işlerde basitlik sağladığını aktararak, yeni ürünlerin elektrikçilere yardımcı olacağını belirtti.

Kablo makarasından çalışma lambasına, dijital multimetreden el lambasına kadar detaylı el aletlerini barından Thorsman serisi yardımıyla bundan sonra işler çok daha basit olacağını açıklayan Pekmezcioğlu, şunları kaydetti:

“Dar bölgeda, güvenilir bir şekilde işleri yapmak amacıyla ışığa gereksiniminiz var ama bir yandan da iki elinizi aniden kullanmanız gerekiyor. Böyle bir halde akla gelen ilk çözüm cep telefonunu kullanmak olur. Ancak ışık yetersiz kalabilir, ideal açı bulunamayabilir ya da telefon sabitlenemeyebilir ya da şarjınız bitmek üzere olabilir. İşte burada Thorsman baş lambası ve mini el lambası döneme girerek gereksinim olan ışık miktarını, istenilen açıda ve sabit bir pozisyonda sağlar. Ya da ölçüm gerektiren acil bir işiniz çıktı ve alet çantanız yanınızda mı yok? Kompakt dijital multimetrenin ufak ebatı yardımıyla cebinizde taşıyarak her vakit ellerinizin bulunmasını sağlayabilirsiniz. Duvar gerisinde neyin olduğunu belirleme etmenize mi gereksinim var? 3’ü 1 arada Led detektör yardımıyla bir duvarın gerisinde belirli bir derinlikteki ahşabı, AC kabloyu ya da metal boruyu basitçe belirleme edebilirsiniz. Yeter ki her kullanımdan evvel kalibrasyon düğmesi ile kısa sürede kalibre etmeyi unutmayın.”

– “Ergonomik sarma kolu maksimum ergonomi sağlanıyor”

Cem Pekmezcioğlu, eski bir elektrik devresinde bir bozukluk olması durumunda kablo takip cihazı (bili bili) ile kablo üzerindeki sıkıntılı noktayı cihazın dikkat çekici ses tonu yardımıyla net bir şekilde belirlemenin olası olduğunu belirterek, “Elektrik panosu, buat ve pil şarj ünitesi izlemeyi, AC/DC motor testini, lineer olmayan yüklerde elektriksel testi de dijital pens multimetre ile devrenin hattını kesmeden yapmak olası.” değerlendirmesinde bulundu.

Pekmezcioğlu, devamla şunları kaydetti:

“Schneider Electric, değişik gereksinimlere hitap eden ve yenilikçi özelliklere sahip kablo makaralarıyla el aletlerinde sağladığımız basitliği bir adım daha ileri taşıyor. Kullanıcıların gereksinimlerine yönelik iki tür kablo mevcut. Klasik; günlük standart işlerde kullanmak üzere, IP20 koruma sınıfına sahip, 20 metre uzunluktaki kablo makarası. Diğer yandan profesyonel; zorlu bölge koşullarında kullanmak üzere, IP44 koruma sınıfına sahip, sabitlenmiş gövdeli ve 40 metre uzunluktaki kablo makarası. Her 2 türde de kullanışlı sarma kolu, enerji halini bildiren Led gösterge, taşıma amacıyla tutma kolu, fiş tutucu gibi özelliklerle maksimum ergonomi sağlanıyor.”

Schneider Electric, değişik çözümlerle elektrikçilerin yaşamında halihazırda belirli bir yere sahip olmanın ötesinde bundan sonra hem standart hem de kompakt boyutlardaki Thorsman el aletleriyle de günlük işlerde basitlik sağlayarak elektrikçilere destek oluyor. Thorsman ailesine yakında eklenecek denetim kalemi, nem ölçer gibi yeni aletlerle de yaşamı basitlaştırmaya devam edecek.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri