EkonomiGenel

Schneider Electric, dijital dönüşümde kapsamlı siber güvenlik için Fortinet ile iş birliği kurdu

Schneider Electric, dijitalleşen operasyonların siber tehlikelere karşı kuvvetli ve uçtan uca bir şekilde korunabilmesi için Fortinet ile işbirliğine gitti.

Abone Ol  
 
66 / 100

Schneider Electric, dijitalleşen operasyonların siber tehlikelere karşı kuvvetli ve uçtan uca bir şekilde korunabilmesi için Fortinet ile işbirliğine gitti.

Schneider Electric’ten oluşturulan bildirime göre, enerji idaresi ve otomasyonun dijital dönüşümünde dünya genelinde eksper olan Schneider Electric ve geniş, birleşik, otomatize siber emniyet çözümlerinde global önder Fortinet, OT ağlarına özel siber emniyet çözümleri sağlamak suretiyle stratejik bir ortaklık başlattılar. ,

İş birliği kapsamında Schneider Electric, müşterilerine dijital operasyonlarının korunmasında yardımcı olmak suretiyle Fortinet’in emniyet duvarı, güvenilir erişim ve başka aygıt koruma ürünlerini kendi siber emniyet çözümlerine birleşik edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Schneider Electric Siber Emniyet Hizmetleri Başkan Yardımcısı Jay Abdallah, “Özellikle operasyonlarının maksimum bir değer yaratmasını amaçlayan kurumlar yeni, dijital teknolojilere yöneliyor fakat bu teknolojilerin her civarda ve kullanım döngüsü süresince kesintisiz olarak siber güvenilirliğinin sağlanması gerekliliği göz ardı edilebiliyor. Bu da yatırımı ve yaratılan sayısal değeri rizikoya ediyor. Günümüzde iş sahiplerinin ve operatörlerin siber emniyet risklerini eskiden değerlendirmesi ve ihtiyaçlarına ve ortamlarına en ideal siber emniyet çözümlerini programı hiç olmadığı kadar kritik ciddiye sahip. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak sahip olduğumuz teknoloji, eksperlik ve tecrübesi Fortinet ürünleriyle bir araya getirerek müşterilerimiz için dijital dönüşümü olası kılmakla kalmayıp operasyon döngüsü süresince siber emniyet risklerini daha iyi yönetebilmelerini gerçekleştiren özel, bütünlüklü çözümler geliştirebiliyoruz ve uygulayabiliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Fortinet Operasyon Teknolojileri CISO’su Rick Peters ise şunları kaydetti:

“OT güvenilirliğinde önder bir şirket olarak Schneider Electric ile iş birliği gerçekleştirmekten çok memnunuz. Böylece kurumlar dijital inovasyon yolu ile internet ve bağlantılı IIoT aygıtlarının avantajlarından faydalanabilecek. OT ortamları için özel olarak tasarlanmış siber emniyet çözümleri ile çok katmanlı bir tehdit içerisinde kurumların siber emniyet risklerini azaltabiliyoruz. Bu ortaklık ile OT ortamlarındaki ihtiyaç, ihtiyaç ve kısıtlamaları çok iyi bilen iki sektör önderi şirket, beraber çalışarak özel siber emniyet çözümleri geliştirecek. Böylece en iyi teknolojiler ve en üst düzeyde eksperlik sunacağız.”

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri