EkonomiGenel

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylanmış kuruluşlar uzaktan denetlenebilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Onaylanmış Kuruluşların Görevlendirilmesi, İzlenmesi ve Denetlenmesinde Esas Alınacak Temel Kriterler Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Abone Ol  
 
98 / 100

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Onaylanmış Kuruluşların Görevlendirilmesi, İzlenmesi ve Denetlenmesinde Esas Alınacak Temel Kriterler Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Bakanlık, kapsam genişletme müracaatında bulunanlar da dahil olmak üzere müracaat sahibi kuruluşun yeterliliğine dair teşhis ve değerlendirmelerde bulunabilmek suretiyle kuruluşun idari yapısını ve yetkinliğini öncelikle yerinde denetleyecek.

Doğal afet, salgın, karantina uygulaması, emniyet tedbirleri gibi inanılmaz hallerde kontroller, bilişim teknolojileri kullanılarak uzaktan gerçekleştirilebilecek.

Denetim neticesinde değerlendirme raporu hazırlanacak ve kuruluşun yeterli olmadığı teşhis edilirse müracaat reddedilecek.

Onaylanmış kuruluşun, görevlendirildiği teknik planlama ya da planlamalar kapsamında yürütmüş bulunduğu faaliyetlerin yeterliliğinin izlenmesine dair kontrollerin yerinde yapılması öncelik taşırken, uzaktan kontrol inanılmaz hallerde yapılabilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri