Genel

Samsung’un “Solve for Tomorrow” bilim yarışması için başvurular başladı

Samsung’un global çapta uyguladığı, Türkiye’de de bu sene yedinci kez düzenlenecek "Solve for Tomorrow" bilim yarışması başvuruları 15 Aralık’a kadar devam edecek.

Abone Ol  
 
57 / 100

Samsung’un global çapta uyguladığı, Türkiye’de de bu sene yedinci kez düzenlenecek “Solve for Tomorrow” bilim yarışması başvuruları 15 Aralık’a kadar devam edecek.

Samsung Electronics açıklamasına göre, şirket, Türkiye ve Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile düzenlenen ve kültür bilincine sahip, bilime ve sanata ehemmiyet veren, yenilikçi bir kuşağın yetiştirilmesini amaçlayan “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışması bu seneden itibaren “Solve for Tomorrow” (Yarın amacıyla Çözüm) ismi ile gerçekleştirilecek.

Bu sene yedinci kez düzenlenecek ve Türkiye’nin her köşesinden öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmaya başvurular, 15 Aralık’a kadar “www.geleceginmucitleri.com” adresi üzerinden yapılabilecek.

Açıklamaya göre, Samsung’un global çapta 10 senedir uyguladığı “Solve for Tomorrow” uygulamasının bir parçası olan yarışma, öğrencileri acil toplumsal problemleri çözmeye teşvik ederek benzersiz bir öğrenme fırsatı sunuyor, çocukların problem çözme becerilerini ve yenilikçi kanaat yaklaşımını güçlendirmeyi hedefliyor. Yarışmada çocukların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimine olan ilgilerinin ve bu alandaki yeterliliklerinin artırılması amaçlanıyor.

Böylelikle Samsung’un “Yarın amacıyla Hep Birlikte! İnsanları Etkinleştirme” küresel vizyonu da öğrencilerin katkısıyla gerçeğe dönüşüyor.

Açıklamaya göre, Samsung bu vizyonu tarafında çocukların dünya genelinde olumlu yönde bir toplumsal değişime liderlik etmelerini ve herkes amacıyla daha iyi bir dünya inşa etmelerini gerçekleştiren bir dizi eğitim uygulaması yürütüyor. Gelecek kuşakları potansiyellerinin tamamını kullanmaları amacıyla eğiterek “insanları etkinleştirmeye” yönelik çalışmalarına devam eden Samsung bu vizyonu ile ileriki nesillerin teknoloji merkezli bir ileride gelişmeye hazır olmasını gerçekleştirmeyi hedefliyor.

– Bu senenin büyük mükafatı 10 bin TL

Bilim yarışmasına ortaokul (5., 6., 7., 8. sınıflar) ve liselerde ( hazırlık, 9., 10., 11., 12. sınıflar) okuyan öğrenciler; çevre, enerji, sağlık ve teknoloji alanlarında geliştirdikleri proje ya da ürün sunumları ile katılabiliyor. Yarışmaya, öğrenciler tek başına katılabileceği gibi grup olarak da katılım sağlayabiliyor.

Yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye ise 2 bin 500 TL değerinde Samsung ürünlerinde kullanabilecekleri armağan çekleri mükafat olarak verilecek.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri