Genel

Samsung TV’ler 14 yıldır yeni deneyimleri tüketicilerle buluşturuyor

Samsung’un ilerlettiği TV’ler yeni deneyimleri tüketicilerin hayatına sokarken, Samsung TV’lerin seneler süresince gösterdiği değişim ve gelişim ilgi çekiyor.

Abone Ol  
 
59 / 100

Samsung’un ilerlettiği TV’ler yeni deneyimleri tüketicilerin hayatına sokarken, Samsung TV’lerin seneler süresince gösterdiği değişim ve gelişim ilgi çekiyor.

Samsung açıklamasına göre, markanın ilerlettiği TV’ler geçmişte hayal edilmesi dahi zor olan yeni deneyimleri tüketicilerin hayatına sokuyor. Samsung’un ilerlettiği TV’lerin seneler süresince gösterdiği değişim markanın sınırları ne derece zorladığını da meydana koyuyor.

Dünya çapında 38 Ar-Ge merkezinde senede ortalama 20,2 milyar dolar Ar-Ge yatırımı yapan, 7 Tasarım Merkezi’nde ürünlerini ilerleten Samsung, geleceği bugünden şekillendiren ve insanların hayatını basitleştiren ürünleriyle global TV sektöründe da 14 senedir mühim başarılar elde ediyor.

Şirketin ilerlettiği teknolojilerle TV’ler şahsileştirilebilirlik ve kullanım basitliği ile birtakım yenilikleri beraberinde getiriyor. Samsung yalnızca teknik özellikler yönünden değil aynı vakitte dizayn ve estetik yönünden da evlere getirdiği yenilikçi TV’ler yardımıyla, bireylerin hayat tipine ideal TV’ler de sunuyor.

– “Yeni kavramlar bundan sonra hayatımızın bir parçası durumuna geldi”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy, bunlar kaydetti:

“Bundan aşağı yukarı 10 sene evvel bilim kompu filmlerinde görebildiğimiz suni zeka, nesnelerin interneti, bulut, büyük veri, robotik, öğrenen makineler gibi yeni kavramlar bundan sonra hayatımızın bir parçası durumuna geldi. Samsung’un bütün bu alanlarda ‘Dünyaya ilham ver, geleceği şekillendir’ vizyonuyla yaptığı inovasyonlar hepimiz amacıyla daha iyi bir hayat hedefiyle yapılıyor. Bu kapsamda televizyonlarda modüler dizaynları ve bağlantılı özellikleri ile özgürlüğün sınırlarını hiç olmadığı kadar genişlettik. Salonunuzda kara ekranı ortadan kaldıran dizayn ürünleri, mobil içerikleri aynı keyifle büyük ekranda deneyim etmenizi gerçekleştiren yeni ürünler, eski televizyonlara göre 16 kat daha iyi görüntü yayınlayan 8K televizyonlar ile sektöre öncülük ediyoruz.”

– 2006 senesinde geleceğin TV’lerinin ilk esası atıldı

Açıklamaya göre, 2006 senesinde pazara sürdüğü The Bordeaux LCD TV ile bir milyonun üstünde satış başarısı gösteren Samsung, 2007 senesinde etraf arkadaşı çift enjeksiyon teknolojisine sahip LCD TV’yi satışa vererek bu pazarda öne çıktı.

Samsung, 2009 senesinde LED ekranlı ilk televizyonunu duyurduğunda daha yüksek çözünürlükler ve canlı renklerin beraberinde o vakitte televizyonlardan 3’te 1 oranında daha ince bir televizyonu da sundu.

2010’da ise LED TV’lerine 3D desteğini getiren marka, 2011 senesinde ilk akıllı televizyonunu duyurarak, kullanıcıların bilgisayarlarında bulunduğu gibi televizyonlarında da içerikleri denetim edebilmesini sağladı. Samsung Akıllı TV’ler (Samsung Smart TV) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uzaktan eğitim verildiği dönemde de öğrencilere yardımcı oldu.

Samsung’un Tizen işletim sisteminden gücünü alan internet tarayıcısı ile öğrenciler dersleri büyük ekranın getirdiği basitlik yardımıyla verimli bir şekilde takip eder iken tek sayfadan bütün içeriklere süratli erişim imkânına sahip oldu.

Açıklamaya göre, ilk kavisli Samsung televizyonu 2014 senesinde yayınlayan Samsung, televizyonun form faktörünü de değiştirdi. 2016 senesinde kuantum teknolojisi SUHD TV’ler vasıtasıyla evlere girerken bu TV’ler yeni ekran teknolojileri yardımıyla 64 kat daha çok renk ve 2,5 kat daha parlak ekran sunmaları ile ilgi çekti.

2017 senesinde ilerlettiği QLED ekran teknolojisi ile Samsung, Televizyon endüstrisinde Quantum çağının yüksek çözünürlük, renk ve parlaklık deneyimsini tüketiciler ile buluştururken, QLED ekranlar bundan sonra televizyon teknolojisinin de yeni esası oldu. Samsung QLED’ler 2018 senesinde ise 8K görüntü niteliğini sağlayarak yeni bir çığır daha açtı. 4K UHD’den 4 kat ve FHD’den 16 kat daha yüksek inanılmaz bir çözünürlük yayınlayan 8K ile görülmemiş bir gerçeklik ebatı evlere geliyor.

Günümüze gelindiğinde ise Samsung, inovatif çalışmalarını geçmişte bulunduğu gibi aynı şekilde devam ettirerek The Frame, The Serif, Sero, The Wall gibi şahsi hayat tipine ideal yeni modelleri ile TV dünyasındaki yerini güçlendiriyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri