Teknoloji

Samsung Şarj Cihazı Olmayan Telefon Satabilir

2021 yılında kutusunda şarj cihazı bulunmayan Samsung marka telefonlar satışa sunulabilir!

Abone Ol  
 

Dünyaca ünlü teknoloji devi Samsung markasının da tıpkı piyasa içerisindeki en büyük rakibi Apple gibi şarj cihazlarını telefonların kutu içeriğinden çıkarmayı planladığı belirtiliyor. Eğer Samsung söz konusu kararı alırsa, 2021 içerisinde kutusunda şarj cihazı bulunmayan Samsung marka telefonlar piyasada dolaşmaya başlayabilir.

Güney Kore menşeli teknoloji devi marka Samsung, ilerleyen süreç içerisinde kullanıcılarını üzecek bir karara imza atabilir. Bu kapsamda daha önce Apple markasının iPhone 12 model telefonlar için şarj cihazını telefon kutusu içerisinden çıkarabileceği haberleri dile getirilmişti. Apple’ın kutu içerisinde sunulan 5W ve 18W şarj adaptörleri yerine ayrı bir şekilde satışı gerçekleştirilecek olan 20W değerinde yeni ve daha hızlı bir şarj adaptörünü kullanıcılarına sunmayı planladığı belirtilmişti.

Son günlerde ise benzer bir kararın Samsung markası tarafından da alınabileceği dedikodusu teknoloji çevrelerinde dolaşmaya başladı. Şirket söz konusu aksesuarı yeni satılan telefonların kutusundan çıkarmayı düşünüyor çünkü halihazırda insanların şarj aletine sahip olduğunu biliyor.

Samsung Şarj Cihazı Olmayan Telefon Satabilir 2 – samsung tanıtım

Hedef Maliyetleri Düşürmek

Şarj adaptörlerinin yeni satılacak olan telefonların kutu içeriklerinden çıkarmak Samsung ve Apple gibi dünya devi teknoloji markaları için maliyetleri düşürmek adına atılabilecek büyük bir adım olarak nitelendiriliyor. Bu sayede kutuların boyları da belli oranda küçüleceği için çevresel hassasiyetler açısından da pozitif bir gelişme yaşanmış olacak.

Henüz teknoloji çevreleri içerisinde bir dedikodu olarak dolaşan söz konusu duyumların ise tüm telefonlar için mi uygulamaya konacağı yoksa yalnızca bütçe dostu olarak tanımlanan segmentteki telefonlarda mı olacağı ise henüz netlik kazanmış bir konu değil. Kesin olan tek şey ise 2020 yılının başından bu yana küresel ölçekte etkisini devam ettirmekte olan koronavirüs salgınının tüm sektörlerde olduğu gibi teknoloji ve akıllı telefon sektöründe de oldukça ciddi bir negatif etkiye sebep olduğu gerçeği. Samsung ve Apple gibi küresel şirketler de bu nedenle maliyetleri düşürmek adına çeşitli yöntemlere başvuracaklar gibi görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri