Sağlık

Sağlık Çalışanları İçin Uygulanan Kampanya Uzatıldı

Koronavirüs pandemi sürecinde en çok gayret sarf edenler sağlık çalışanları için THY'nin indirimli seyahat kampanyası uzatıldı

Abone Ol  
 
57 / 100

2019 yılının son günlerinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 2020 yılının Mart ayına gelindiğinde ülkemizde de ilk vakasına rastlanan koronavirüs pandemi sürecinde en çok gayret sarf edenler sağlık çalışanları oldu. Türk Hava Yolları da aylardır özverili ve fedakar bir biçimde çalışan sağlık çalışanlarımız için uyguladığı indirimli seyahat kampanyasını bir ay daha uzatma kararı aldığını açıkladı.

Küresel ölçekte dört bir taraftan sağlık çalışanları THY’nin internet sitesinden ve mobil uygulamasında satın alacakları biletlerde diğer yolculara nazaran yüzde 40 oranında daha uygun fiyatlara erişebiliyor. Söz konusu kampanya ya 8 Haziran tarihinden bu yana 155 bin dolayında sağlık çalışanı kaydolurken bu kişilerin yüzde 69 düzeyinin Türkiye’den geri kalan yüzde 31’in ise yurt dışı kaynaklı olduğu açıklandı.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, kampanya ile ilgili yapmış olduğu açıklamada sağlık çalışanları başlattıkları yüzde 40 indirim uygulamasının dünyanın her noktasından talep gördüğünü  belirtti. Yüksek talep nedeniyle söz konusu kampanya sürecini bir aylık süre için daha uzattıklarını kaydeden Üstün, her 10 katılımcıdan 3’ünün yurt dışı kaynaklı olduğunu vurguladı.

Sağlık Çalışanları İçin Uygulanan Kampanya Uzatıldı 1 – saglik calisanlari

Ne Yapsak Hakları Ödenmez

İnternet sayfaları ve mobil uygulamalar üzerinden sağlık çalışanlarının bilet alması halinde uygulanan yüzde 40 oranındaki indirim için gösterilen yoğun talep nedeniyle çok mutlu olduklarını belirten Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, 8 Haziran tarihinden bu yana 155 bin civarında sağlık çalışanının kampanyaya dahil olduğunu kaydetti.

2020 yılının başından bu yana dünya çapında ve ülkemizde de Mart ayından bu yana büyük bir özveri ile koronavirüs pandemisi ile mücadele eden ve enfekte olmuş kişilere yardımcı olmaya çalışan sağlık çalışanlarına minnetlerini belirten Yahya Üstün, “Ne yapsak onların hakkı ödenmez” şeklinde konuştu. Ülkemizde vakaların belli oranda azalmış olmasına rağmen halen koronavirüs pandemi sürecinin devam ettiğinin altını çizen Üstün, Türk Hava Yolları olarak her zaman sağlık çalışanlarının yanında olduklarını kaydetti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri