Sağlık

Sağlık Bakanlığı Şehirler Arası Yer Değiştirme Kurası Ne Zaman?

Sağlık bakanlığında şehirler arası yer değiştirme kurası başladı

Abone Ol  
 

Sağlık Bakanlığı bünyesinde düzenlenen 2020 senesi Haziran dönemindeki isteğe bağlı şehirler arası yer değiştirme kurası için başvurular dün itibariyle başladı. Söz konusu başvurular 2 Temmuz tarihine dek Personel Bilgi Sistemi aracılığıyla gerçekleştirilebilecek. Peki, atama kurası ne zaman olacak?

Sağlık Bakanlığı bünyesi tarafından düzenlenen isteğe bağlı şehirler arası yer değiştirme kurası hakkındaki detaylar Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce yayımlandı. Bahsi geçen başvuruyu yapacak vatandaşlar 29 Haziran – 2 Temmuz günleri arasında dijital bir biçimde Personel Bilgi Sistemi üzerinden gerekli işlemleri yapabilecek. Başvuruda bulunacak adayların başvuru formlarını bu tarihler arasından elektronik ortam üzerinden eksiksiz doldurmaları gerekiyor.

Kura Tarihi Belirlendi mi?

Sağlık Bakanlığı bünyesi tarafından yayınlanmış olan Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ışığında söz konusu şehirler arası yer değiştirme için yapılacak kuranın 23 Temmuz 2020 tarihinde noter huzurunda ve dijital ortamda gerçekleştirilebileceğini söyleyebiliriz. Her ne kadar kura 23 Temmuz tarihinde gerçekleşecek olsa da başvurular yalnızca 29 Haziran ve 2 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Tüm başvurular dijital ortamda gerçekleştirilecek. Bu sebeple adayların herhangi bir resmi kuruma başvuruda bulunması gerekmiyor. Başvuruları tamamlamak adına yalnızca internet üzerindeki başvuru formlarını eksiksiz olarak doldurmak yeterli olacak.

Şehirler arası yer değiştirme ile ilgili başvuruda bulunan ancak sonrasında bunu iptal etmeye karar veren vatandaşlar ise başvuruların bitiş tarihi olan 3 Temmuz Cuma gününden itibaret 20 Temmuz Pazartesi günü saat 18.00’a dek, başvuru yaptıkları dijital ortam olan PBS üzerinden söz konusu başvurularını iptal ettirebilecek. Ancak bu konuda unutulmaması gereken bir diğer husus da, kura başvurusunu iptal eden vatandaşlar şehirler arası yer değiştirme kurasına tekrar başvuruda bulunamayacaklardır. Bu sebeple hem başvuru yaparken hem de onu iptal ederken adaylar tarafından iki kez düşünülmesi gerekiyor. Başvuru yapmaya kararlı adaylar ise şimdiden kuranın gerçekleştirileceği 23 Temmuz tarihini iple çekmeye başlamış görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri