Sağlık

Sağlık Bakanı’ndan Okullar ile İlgili Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılış tarihi ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu

Abone Ol  
 
69 / 100

Dün gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından çeşitli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okulların açılış tarihi ile ilgili tartışmalara da değindi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 31 Ağustos şeklinde açıklanan okulların açılma tarihini anımsatan Bakan Koca, bu tarihte eğitimlerin kesin olarak başlatılacağını söyledi. Ancak söz konusu eğitim süreçlerinin uzaktan mı, karma mı yoksa hibrit bir sistemde mi olacağı ile ilgili henüz kesin bir karar alınmadığının altını çizen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu hususta da Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile Koronavirüs Bilim Kurulu arasında entegre bir biçimde çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Sağlık Bakanı’ndan Okullar ile İlgili Açıklama 2 – okullar

İl Bazında Farklı Sistemler Denenebilir

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların 31 Ağustos’ta açılma kararı alınması ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il bazında farklı yöntemlerin denenebileceğini belirtti. Önemli ve kesinleşmiş olan şeyin eğitimin 31 Ağustos tarihinde başlayacak olması olduğunu vurgulayan Bakan Koca, o tarih yaklaştığında şehir bazında farklı vaka sayıları takip edilirse önlemlerin ve eğitim yöntemlerinin de bu temelde farklılık gösterebileceğini belirtti.

Söz konusu eğitim süreçlerinin uzaktan mı bölgesel mi hibrit mi ne şekilde olacağının ise gelecek iki hafta içerisinde netlik kazanacağını belirten Koca, bu süreçte okullar özelinde alınacak olan koronavirüse karşı önlemlerin de netleştirileceğini kaydetti. Bu konuda her türlü soru üzerinde detaylı olarak planlama yapıldığının altını çizen Koca, bir çocuğun koronavirüs pozitif çıkması halinde ne yapılacağı, temas ettiği çocuklara ne gibi bir süreç uygulanacağı, kimler için teste gerek olduğu gibi birçok detay üzerinde çalışıldığını dile getirdi.

1 Haziran tarihinden bu yana kademeli bir biçimde uygulanan normalleşme adımları çerçevesinde gayet başarılı bir süreç yürütüldüğünü belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önlemler karşısında gevşemenin yanlış olduğunu ve eğitim – öğretimin tekrar başlaması halinde de maksimum önlem seviyesi ile sürecin devam ettirilmesi gerektiğini ifade etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri