SağlıkGenel

Sağlık Bakanı Koca: Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Abone Ol  
 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı ardından yurttaşların gündeminde olan “Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?” sorusuna “Ramazan Bayramı’ndaki sokağa çıkma kısıtlamasının Kurban Bayramı’nda olmayacağı kanaatindeyim” cevapını verdi.

Yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) sebebiyle Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması olmuştu. Kurban Bayramı’nda da kısıtlamanın olup olmayacağı merak edilirken Bakan Koca’dan açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı ardından açıklamalarda bulundu. Vatandaşların gündeminde olan “Kurban Bayramı’nda kısıtlama olacak mı?” sorusuna da cevap veren Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

“BİR KISITLAMA GÜNDEME GELMEDİ”
“Bilim Kurulu’nda Kurban Bayramı’nda kısıtlılık olmasıyla alakalı rastgele bir hal gündeme gelmedi. Kurban Bayramı’na bir aydan çok zamanımız var. Dolayısıyla önümüzdeki haftalar olayın seyri bu anlamda belirleyici olacak.

“RAMAZAN BAYRAMI’NDAKİ GİBİ BİR KISITLAMA OLMAYABİLİR”
Kurban Bayramı’nda kısıtlılığın hangi şartlarda ve ölçüde olma ihtimalini söylemem zor. Ama Ramazan Bayramı’ndaki gibi olmayacağı kanaatindeyim. Zaten kararı verecek olan da bu hususta Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanımızın iradesi olmuş olur. Burada mühim olan, salgının seyri”

Etiketler

Mert

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri