GenelGündem

Sabancı Üniversitesi’nin hikayesi kitaba dönüştü

Sabancı Üniversitesi'nin Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi'nin kuruluş fikrinin meydana çıktığı andan bugüne kadar geçtiğimiz süreci "Bir Üniversite Var Ederken" kitabında anlattı.

Abone Ol  
 
65 / 100

Sabancı Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi’nin kuruluş fikrinin meydana çıktığı andan bugüne kadar geçtiğimiz süreci “Bir Üniversite Var Ederken” kitabında anlattı.

Sabancı Üniversitesi’nden oluşturulan bildirime göre, Alfa Yayınları’ndan çıkan kitabın geliri Sabancı Üniversitesi Burs Fonu’na bağışlanacak.

Kitapta üniversitenin Güler Sabancı’nın kendi hayat ve kariyer yolculuğundaki yerinin yanı sıra kurumsallaşma sürecinde geçtiği aşamalara da yer veriliyor.

Güler Sabancı, kitapta kuruluşundan bu yana geçtiğimiz 20 senede Türkiye’nin yükseköğrenim yakın tarihine de bir not düşüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Güler Sabancı, Sabancı Üniversitesi’nin Sabancı Ailesi ve Sabancı Vakfı’nın destekleriyle “bir dünya üniversitesi” olma vizyonuyla yola çıktığını ifade etti.

Üniversitenin bugün 20. senesini kutladığına ve birbirinden başarılı mezunları, uluslararası iş birlikleri, akademik dünyadaki saygınlığı ile numune bir kurum durumuna geldiğine işaret eden Sabancı, “Ben de bu kitapla Sabancı Üniversitesi’nin hayal edildiği, hayata geçirildiği ve bugünlere gelmesini gerçekleştiren yolculukta gönülden verdiği emeği anlatmak istedim. Aynı zamanda, bu kitabı Sabancı Üniversitesi’ne katkısı tespit edilen herkese teşekkür etme fırsatı olarak da görüyorum. Umuyorum ki Sabancı Üniversitesi’nin hikayesi, benzer hayalleri kuranlara cesaret ve ilham verir.” değerlendirmelerini yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri