DinPolitika

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: Ayasofya’nın ibadete açılmasının doğru olduğu kanaatindeyiz

Abone Ol  
 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin eğitim merkezinde, gündeme dair değerlendirmelerde bulunduğu haftalık basın toplantısında, Van’ın Çatak eyaletinde yol çalışması yapan işçileri taşıyan servis aracına teröristlerin el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirdiği saldırıda şehit düşenlere Allah’tan rAhmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.

Ayasofya’nın ibadete açılmasına yönelik tartışmalara da değinen Karamollaoğlu, şu şekilde konuştu:

“Biz bunu tarihi bir, bize emanet olarak görmek mecburiyetindeyiz. Tabii birtakımlarının çıkıp ‘Yok müze mi olacak, yok efendim cuma günü Müslümanlar namaz kılsınlar, piyasa günü de Hristiyanlar….’ Böyle saçmalıklara itibar edilmez. Burası ibadete açılıyorsa açılması icap eder, konuşulması değil, yıllardır konuşuyoruz. Yeri geldiği vakit bunu gündeme getirip konuşulanlar ağır kelimelerle itham ediliyor, yeri geldiği vakit da diğer konular konuşulmasın diye Ayasofya gündemde tutuluyor. Ayasofya’nın ibadete açılması milletin arzusudur. Fatih Sultan Mehmet Han’ın da vasiyetini yerine getirecek bir tarzda ibadete açılmasının doğru bulunduğu kanaatindeyiz.”

Turizm sektörü

Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin dünyada koronavirüs salgınını en hafif atlatan ülkelerden biri bulunduğuna ilgi çekerek bu durumun ülkeye istikbal turist sayısında azalmadan ziyade artışa vesile olmasını umut ettiklerini ifade etti. Turistlerin çok itibar ettiği İtalya, İspanya ve Yunanistan’da pandemi sürecinin çok ağır geçtiğini açıklayan Karamollaoğlu, ülkenin bu durumdan yararlanması amacıyla turizm sektörüne lüzumlu önemin verilmesi gerektiğine işaret etti.

Karamollaoğlu, Libya’daki ilerlemelere dair, “Dış politikada attığımız birtakım hatalı ismimlar oldu fakat Libya’da atılan ismimlarda hükümet tutarlı bir tavır sergiledi ve yaptığı anlaşmalar hakikaten ülkemize de Libya’ya da yarar sağlayacak bir boyuta erişti.” ifadelerini kullandı.

Üç ismin milletvekilliğinin düşürülmesine yönelik eleştirilerde tespit edilen Karamollaoğlu, “Üç milletvekili hapse atıldı aniden bire… Normalde devre sonuna kadar bekletilmesi icap eden bu karar aniden, baskın tipinde geldi kabul edildi ve milletvekilleri tutuklandı. Bu bir başarı değil, bu gündeme değil herkes bundan bahsediyor, diğer mühim sorunlar unutuldu.” diye konuştu.

“Seçimlerin saatinde yapılması esastır”

Erken seçim tartışmalarına dair soru üstüne Karamollaoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu oylar bu tür bulunduğu müddetçe erken seçime gitmezler. Niye gitsinler ki? Kaybedecekleri bir seçime iktidar hiçbir vakit girmez. Hep şunu söyledik normalde yakında bir erken seçim beklemiyorum. Fakat iktidar her geride bıraktığımız gün gücünü kaybettiğini hisseder, attığı birtakım ismimların da kamuoyunda kendisi amacıyla müspet bir hava oluşturulmasına vesile bulunduğunu hissederse kaybın çok daha büyük olmaması amacıyla bu yönde bir ismim atabilir.”

Muhabir: Muhammed Ali Toruntay

Etiketler

Mert

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri