EkonomiGenelGündemHaber

Roya TV Türksat uydularından yayına başladı

 Ürdün'ün önde gelen televizyon kanallarından Roya TV (HD) Türksat haberleşme uyduları üzerinden 2 Kasım itibarıyla yayına başladı.

Abone Ol  
 
71 / 100

Ürdün’ün önde gelen televizyon kanallarından Roya TV (HD) Türksat haberleşme uyduları üzerinden 2 Kasım itibarıyla yayına başladı.

Türksat AŞ’den uygulanan bildirime göre, Türkiye’de Arapça konuşan kitleleri de izleyicileri arasına katmak isteyen Roya TV, haber, spor, eğlence ve sanat bölümündeki kuvvetli içeriğiyle bundan sonra Türksat uyduları üzerinden izleyicilerle buluşuyor.

Roya TV HD yayınları Türksat 3A uydusundan “FR D/L: 12729, FEC: ‘2/3’, SR 30000″den izlenebiliyor.

– 430’dan çok TV kanalı 22,7 milyon haneye ulaşıyor

Türksat, haberleşme uyduları üzerinden Orta Doğu’dan Avrupa’ya, Orta Asya’dan Afrika’ya uzanan geniş bir kapsama bölümünde yayıncılık ve data hizmetleri sağlıyor.

Şirket, Kazakistan’dan Kazak TV, Kırgızistan’dan Ala Too 24, Ukrayna’dan UA TV, Afrika’dan Natural TV, Ürdün’den JASCO Media City başta olmak üzere çoğu ülke kanalını izleyicileriyle buluşturuyor.

Yayınlar, 42, 50 ve 31 derecelerdeki uydular üzerinden 430’dan çok TV kanalıyla 22,7 milyon haneye ulaşıyor. Şirketin yeni kuşak uyduları Türksat 5A ve Türksat 5B vasıtasıyla video ve data bölümündeki kapasitesi artacak ve hizmetleri de daha geniş kitlelere ulaşacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri