Ekonomi

Rönesans, dünyanın en büyük müteahhitlik şirketi sıralamasında 23’üncülüğe yükseldi

Rönesans İnşaat, 1917 seneından bu yana yayın hayatını devam ettiren uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR'ın (Engineering News Record) müteahhitlik firmalarının ülkeleri dışındaki etkinliklerinden elde ettikleri senelik gelirleri temel alarak yayınladığı "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde, bu sene bir önceki seneye göre on basamak aniden yükselerek 23’üncü sırada yer aldı.

Abone Ol  
 

Rönesans İnşaat, 1917 senesinden bu yana yayın hayatını devam ettiren uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR’ın (Engineering News Record) müteahhitlik firmalarının ülkeleri dışındaki etkinliklerinden elde ettikleri senelik gelirleri temel alarak yayınladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde, bu sene bir önceki seneye göre on basamak aniden yükselerek 23’üncü sırada yer aldı.

Rönesans Holding’ten oluşturulan bildirime göre, Rönesans İnşaat Avrupa’nın da en büyük 9’uncu müteahhitlik şirketi olurken, Türk şirketleri arasındaki liderliğini de korudu. Rönesans İnşaat, gelirlerinin yüzde 70’ini vatan dışındaki projelerden elde ederken, vatan dışında büyümeye ve ülkeye döviz girdisi sağlamaya devam ediyor.

Rönesans Holding’in geçtiğimiz sene sonu konsolide cirosunun 5,4 milyar dolar olarak gerçekleştiği belirti edilen açıklamada, holdingin yaşama geçirdiği projeler, ülkeye vatan dışından getirdiği döviz ve bütün dünyada sağladığı istihdam ile Türkiye’ye ve dünyaya değer katmaya devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada, Rönesans Holding’in, bugün Türkiye, Rusya ve Hollanda başta olmak üzere, Orta Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın da olduğu geniş bir coğrafyada inşaat, gayrimenkul, sağlık, enerji ve petrokimya alanlarında ana müteahhit ve yatırımcı olarak etkinlik gösterdiği aktarıldı.

Rönesans Holding, ağır endüstri tesisleri, altyapı projeleri, imalat endüstri tesisleri, kimyasal ve ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve meşrubat işleme tesisleri, otomotiv ve makine fabrikaları, devlet binaları, sağlık kompleksleri ve enerji santrallerinin yanı sıra alış veriş merkezleri, ofisler, oteller, konutlar ve karma yapılar inşa ediyor.

Açıklamada, Rönesans Holding’in, uluslararası çalışmalarını, dünyada yeni bir enerji hattı açılmasını gerçekleştiren Yamal LNG Üretim Tesisi, dünyanın en uzun demir yolu Gotthard Base Tüneli, Avrupa’nın en yüksek binası Lakhta Center, Hollanda’nın en uzun kara tüneli Gaasperdammertunnel gibi geniş yelpazedeki projeleriyle sürdürdüğü hatırlatıldı.

Rönesans Sağlık Yatırım’ı da içeriğinde sahip olan Rönesans Holding, Japon Sojitz ortaklığıyla yaşama geçirdiği Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’yle ENR’nin düzenlediği “Küresel En İyi Projeler” yarışması “Sağlık Hizmetleri” kategorisinde Merit Ödülü’nün de sahibi oldu.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri