EkonomiGenelGündemHaber

Resmi Gazete ile Yayımlandı!!! Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı

Bankada Parası Olan Herkesi İlgilendiriyor! 

Abone Ol  
 
70 / 100

 

Bankada parası olanlar dikkat!

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun Geçici 67’nci Maddesinde Yer Alan Tevkifat Oranları Hakkında Karar 30 Eylül 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Bankacılık sektörünün aktifleri 5,8 trilyon lirayı aştı

 

30 Eylül 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun Geçici 67 nci Maddesinde Yer Alan Tevkifat Oranları Hakkında Karar kapsamında bankada parası olan kişileri yakından ilgilendiren yeni bir karara imza atıldı. 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanununun Geçici 67’nci Maddesinde Yer Alan Tevkifat Oranları Hakkında Kararı aşağıda Resmi Gazetede gösterilmektedir.

 

 

Resmi Gazete ile Yayımlandı!!! Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı 1 – Screenshot 34 20

 

 

 

YÜKSELEN DOLAR KURU SONRASI TL HESAPLARI CAZİP HALE GETİRMEK İÇİN VERGİ ORANI DÜŞÜRÜLDÜ!

 

Yapılan yeni düzenleme ile Türk Lirası’nın cazibesini arttırmak amacı ile yıl sonuna kadar mevduat faizlerinden;

 

mevduat-7-1-milyar-lira-duserek-bankacilik-sektorune-etkisini-gosterdi

 

Vadesiz ve ihbarlı hesaplar ile 6 aya kadar dahil vadeli hesaplarda yüzde 5, 1 yıla kadar vadeli hesaplarda yüzde 3, Bir yıldan uzun vadeli hesaplarda ise yüzde 0 stopaj oranı alınmasına karar verildi. Vadesiz ihbarlı hesaplarda daha önce uygulanan oran 6 aya kadar olan hesaplarda yüzde 15’ten yüzde 5 seviyesine, 1 yıl vadeli hesaplarda ise yüzde 12 seviyesinden 3 seviyesine çekilmiş oldu. Vatandaştan alınan vergi ve masraflar düşülerek Türk Lirası hesaplara olan yatırımın cazip hale getirilmesi ve bu sayede dolarizasyonun azalması amaçlanıyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri