EkonomiGenel

Red Bull Dance Your Style sahnesinden geçen isimler hikayelerini paylaştı

Türkiye'nin de dahil bulunduğu 30 ülkede aniden kıyasıya bir mücadeleye sahne olan Red Bull Dance Your Style dansçıları Can Tohma ve Aydan Uysal kendi öykülerini RedBull.com'a anlattı.

Abone Ol  
 
60 / 100

Türkiye’nin de dahil bulunduğu 30 ülkede aniden kıyasıya bir mücadeleye sahne olan Red Bull Dance Your Style dansçıları Can Tohma ve Aydan Uysal kendi öykülerini RedBull.com’a anlattı.

Red Bull’dan yapılan açıklamaya göre, izleyicinin jüri olarak dansçıları oyladığı müsabaka Red Bull Dance Your Style, 5 Kasım’da bu kez çevrimiçi olarak dans sahnesinin en iyilerini belirlemek için başladı.

Hip hop, popping, house dance gibi sokak dansı stillerinin sergileneceği müsabakada bayan ve erkek dansçılar, becerilerini gözler önüne serdikleri videolarla müracaatlarını TikTok üzerinden gerçekleştirdi.

Bu vakte kadar 30’dan çok ülkede, 65 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style’ın, bu yıl ilk kez çevrimiçi olarak dünya genelinde gerçekleştirildi ve binlerce kişi 15 Kasım tarihine kadar müracaat yaptı.

Yarışmanın jüri kadrosunda Alman hiphop dansçısı Magilla olarak tanınan Majid Kessab, ABD’li dansçı Leon “Kida The Great” Burns ve Japon dansçı Ibuki Imata yer alıyor.

– “Paris’teki atmosfer olağanüstü”

Yarışmanın tecrübeli jürisinin elemesinden geçmekte olan müsabakacılara ilham olması adına Red Bull Dance Your Style sahnesinden geçtiğimiz iki başarılı isim kendi öykülerini RedBull.com’a anlattı.

Açıklamada, geçtiğimiz yıl Red Bull Dance Your Style’ın Türkiye ayağında birinci olarak Türkiye’yi Fransa’da gerçekleşen dünya finalinde temsil etme hakkı kazanan Aydan Uysal’ın görüşlerine yer verildi.

Paris’teki atmosferin olağanüstü bulunduğunu belirten Uysal, şunları kaydetti:

“Dünyanın her yerinden dansçılar vardı. Birçoğunu videolardan ve takip ettiğim organizasyonlardan esasen biliyordum ama onlarla aynı ortamda bulunmak çok mutlu etti. Yarışmanın yapıldığı yer, gösteriler, sahne, ışıklar aslında çok etkileyiciydi. Sadece dansçılar değil, dans etmeyen dansa ilgisi olan insanlar da müsabakaya büyük ilgi gözler önüne serdi ve final günü her yer doluydu.”

Red Bull Dance Your Style’ın 2018 senesinde birinci olarak Türkiye’yi dünya finalinde temsil etme talihi yakalayan Can Tohma ise şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu birincilik kariyerim için iyi bir sonuçtu, kendimi öyle bir platformda sınamak mühim bir tecrübe ve heyecandı. Hip Hop kültüründen gelen bir dansçı olarak seyircinin oylamalarıyla birinci olmak bizim geleneksel battle yani kapışma kültürümüzün tam karşılığı oldu. Bunun yanı sıra sizi tarif edemeyen insanların ortamın büyüsüne kapılıp benimle bağ kurması, rol model alması da kariyerim için kalıcı bir iz bıraktı diyebilirim.”

Verilen bilgiye göre, eleme süreci devam eden Red Bull Dance Your Style’a dair daha çok bilgi için Red Bull/DanceYourStyle adresini ve Red Bull Türkiye TikTok hesabını takip etmek olası oluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri