EkonomiSpor

Red Bull Basement ile yarının girişimleri bugünden şekillendi

Red Bull Basement, üniversite öğrencilerine kampüs hayatını değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyor.

Abone Ol  
 

Red Bull Basement, üniversite öğrencilerine kampüs hayatını değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyor.
Şirketten oluşturulan bildirime göre, bu yıl çevrim içi etkinlikler serisi ile girişimci öğrencileri eksper isimlerle bir araya getiren Red Bull Basement’ın ilk online faaliyeti de gerçekleşti.
Piri’nin Satış Direktörü Hande Ercan, eski Millî Basketbolcu ve Melek Yatırımcı Sinan Güler ve İstanbul Büyükkent Belediyesi Akıllı Şehir Departmanı Direktörü ve Şehir Plancısı Burcu Özdemir girişimci adaylarına konuşmalar yaptı.

– “9 senede 900’den çok sporcuya ulaştık”

Açıklamaya göre Güler Legacy Kurucusu ve eski milli basketbolcu Sinan Güler, etkinlikte şunları kaydetti:
“2010 senesinde gerçekleşen ilk dünya şampiyonası maçında yarattığım tesiri de arkama alarak bir yaz kampı kurdum ve burada spora ulaşması kısıtlı olan yeteneklere ulaşmayı amaçladım. 9 senede 900’den çok sporcuya ulaşmayı başardık. Girişimci adaylarına tavsiyem, arabanın içindeyken yalnızca yola odaklanıp gittiğiniz yola bakmayın. Arabadan dışarı çıkın ve yarattığınız tesiri gözlemleyin” dedi. Aynı vakitte gençlere “Mükemmeli aramayın. Kusursuzu yapmaya çalıştıkça eksiklik bulur, bu yöndeki heyecanınızı kaybedersiniz. Değişime açık olun.”
Piri’nin Satış Direktörü Hande Ercan ise, “Bugünün üniversite öğrencilerine önerim; alakalı oldukları alanda kendilerini geliştirmeleri. Sürekli gelişmeleri. Cesur ve kabul edilmiş gerçekleri sorgulamaları. Daima çözümden yana olmaları. Bu şekilde başaramayacakları şey yoktur.” ifadelerini kullandı.
İstanbul Büyükkent Belediyesi Akıllı Şehir Departmanı Direktörü ve Şehir Plancısı Burcu Özdemir de İstanbul’da 16 milyonluk bir nüfusun olduğunu ve burada Big Data’yı yönetebilmek için teknolojinin gücünden faydalandıklarını belirtti.
Özdemir, “Bizler de şimdi söz senin adlı aplikasyon üstünde çalışıyoruz. Halkı akıllı kent yolu ile duyarak kentin problemini dinleyecek ve her bireyin erişimine açık olacağız. Böylece onların ne konuştuğunu bizler, onlar bizlerin ne konuştuğunu öğrenebilecek.” değerlendirmesinde bulundu.

– Başvurular için son gün 25 Ekim

Öte yandan bu yıl çevrim içi etkinlikler serisi ile girişimci öğrencileri eksper isimlerle bir araya getiren Red Bull Basement’ın müracaatları da açıldı.
Teknolojiyle ilgilenen girişimcileri destekleyen Red Bull Basement, üniversite öğrencilerine kampüs hayatını değiştirecek projelerini geliştirmeleri için fırsat tanıyor.
Öğrenciler, kampüs tecrübesini ileri götürmeyi hedefleyen düşünce ve projelerini izah eden bir dakikalık video ile redbullBasement.com adresinden 25 Ekim’e kadar müracaat yapabiliyor.
Programın jürisinde, Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü Dr. Oğuzhan Aygören, eski Milli Basketbolcu ve Melek Yatırımcı Sinan Güler ve İBB Akıllı Şehir Departmanı Direktörü Burcu Özdemir yer alıyor.
Jüri üyelerinin değerlendirmelerinin sonrasında seçilecek proje Red Bull Basement Global Atölyesi’ne çağrı edilecek.
İlki 15 Eylül’de gerçekleşen faaliyetin sonrasında, 18 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşecek ikinci buluşma, alakalı bütün öğrencilere açık olacak.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri