EkonomiGenelGündemHaber

RD Global/Invamed ilaç sanayi yatırımlarını artırıyor

 Uzun vadede yeni molekül geliştirebilen, daha yüksek katma kıymetli ilaç ve tıbbi aygıt üretebilen bir yapıya sahip olan RD Global/ Invamed, küresel değer zincirlerinde etkinliğini daha da artırıyor.

Abone Ol  
 
64 / 100

Uzun vadede yeni molekül geliştirebilen, daha yüksek katma kıymetli ilaç ve tıbbi aygıt üretebilen bir yapıya sahip olan RD Global/ Invamed, küresel değer zincirlerinde etkinliğini daha da artırıyor.

Şirket açıklamasına göre, tıp teknolojisinin ve tıbbi teknoloji sektörünün öne çıkan markalarından olan RD Global/Invamed, medikal sanayiindeki stratejik ilerleme hedeflerini uygularken, yüksek nitelik standartlarını sürdürme konusundaki dayanıklı siciliyle, insanların da hayat niteliklerini artıracak yeni tıbbi çözümler üstünde çalışmalarını tamamladı.

Şirket, yakın vakitte etkinliğe başlayacak olan yüksek standartlara sahip 60 bin metrekarelik teknolojik alt yapısını güçlendirdi. Ayrıca, AB ülkeleri ile kıyaslanabilir bir seviyeye ulaşmış yeni GMP tesisi ile ilaç endüstrisi alanındaki hedeflerini icraata geçirmeye başladı.

İlaç endüstrisinde küresel ilaç sektöründe rekabet avantajı yakalayabilecek bir kapasiteye sahip olan şirket; antibiyotikler, analjezikler olmak üzere çoğu ilaç faktör maddeleri, ileri teknoloji gerektiren preparatlar, kan mamülleri, insülin ve kanser ilaçları, birtakım hormonlar ve radyonüklidler gibi değişik tedavi grubundaki ilaçların üretim çalışmaları yüksek ölçekte sürat kazanıyor. Büyük ehemmiyet taşıyan, fonksiyonel alanda tam entegrasyon gerçekleştiren formülasyon eksper ekipleri, en yenilikçi ve en ileri tedavileri dayanıklıak amacıyla seri bantlar durumunda mamüller üretilmesini sağlıyor.

 

– “Bu alanda sektörün en iyisi olacaktır”

 

Açıklamada görüşlerine yer verdiği RD Global/Invamed Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Raşit Dinç, “Hastalıkların derin biyolojik geçmişlerine dayanan ilişkileri düşünüldüğünde, tedavinin belirli yollarla sınırlı olmaması gerektiğinin farkındayız. Bu kapsamda, halihazırda yeterli tedavinin olmadığı hallerde ciddi bir hastalığın tedavi sürecini değiştirebilecek, insanların, ailelerin ve toplumun hayat niteliğini yükseltecek bütün yaklaşımları aktif olarak araştırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yalnızca semptomları değil, hastalığın altında yatan nedenleri amaçlayan nitelikli mamüller geliştirmeye odaklandıklarını bildiren Dinç, “Bu misyonu desteklemek amacıyla bilimsel yeniliği teşvik eden yerel ve uluslararası çoğu üniversite, vizyonumuzu paylaşan önde gelen araştırmacılar, doktorlar, halk sağlığı eksperleri ve başka iş birlikçilerle ortak çalışmalar yapıyoruz. Uyguladığımız çapraz çalışma yöntemleri ve bilim merkezli yeniliklerle yeni ilaçların geliştirilmesi amacıyla inovasyon çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Dinç, şunları kaydetti:

“Klinik Ar-Ge ve Ür-Ge yeteneklerimizi genişletiyor ve derinleştiriyoruz. Global ölçekte yer alan birinci sınıf tespit ve tedavi yöntemlerimiz bugüne kadar bizi medikal sektörde değişik bir noktaya getirdi. Bugün, üretim portföyümüzü genişletmek, bilim ve teknoloji merkezli organizasyonumuz amacıyla stratejik bir öncelik taşıyor. Hem yeni ilaçlar geliştirmeye, hem de sahip olunan mamüllerimizi daha da nitelikli duruma getirmeye kararlıyız. Benzersiz kuvvetli yönlerimizi, deneyimimizi ve eksperlığımızı, insanların hayatlarını daha iyi bir noktaya getirmek amacıyla kullanmaya devam edeceğiz. Eminiz ki, RD Global /Invamed, bu alanda da sektörün en iyisi olacaktır.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri