EkonomiGenel

QNB Finansbank sendikasyon kredisini artırarak yeniledi

QNB Finansbank, yatırımcılardan gelen yüksek talep ve yoğun dikkatle senenin ikinci %50 sinde da sendikasyon kredisini çoğaltarak yenilediğini bildirdi.

Abone Ol  
 
64 / 100

QNB Finansbank, yatırımcılardan gelen yüksek talep ve yoğun dikkatle senenin ikinci %50 sinde da sendikasyon kredisini çoğaltarak yenilediğini bildirdi.

QNB Finansbank açıklamasına göre banka, 16 Kasım’da 19 ülkeden 33 uluslararası bankanın katılımı ile 367 gün vadeli 113,5 milyon dolar ve 200,5 milyon avro olmak üzere toplam 350 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi temin etmek üzere uyuşma imzaladı.

QNB Finansbank, sağlanan sendikasyon kredisi vasıtası ile yüzde 130 seviyesinde yenileme rasyosu ile toplam 350 milyon dolar tutarında, Türkiye ekonomisine kaynak sağladı.

16 Kasım’da The Commercial Bank koordinatörlüğü ve Mizuho Bank aracılığı ile imzalanan 367 gün vadeli finansman kredisinin toplam maliyeti ABD doları için Libor artı senelik yüzde 2,50 ve avro için Euribor artı senelik yüzde 2,25 oldu. QNB Finansbank, ayrıca, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile mayısta gerçekleştirdiği 100 milyon avroluk iş birliğini ise 150 milyon avroya çıkardı. Bankanın 2020 senesinde EBRD’den sağladığı finansmanın 100 milyon avrosu dış ticaretin finansmanı, 50 milyon avrosu ise KOBİ’lerin desteklenmesi hedefli kullandırılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, başarı ile tamamlanan sendikasyon kredisinin, uluslararası finans kuruluşlarından gelen yoğun ilgiye istinaden yüzde 30 oranında artırılarak yenilendiğine ilgi çekti.

Dış ticaret ve KOBİ finansmanında kullandırılacak sendikasyon ve EBRD fonlamaları ile QNB Finansbank’ın Türkiye ekonomisine olan desteğini kuvvetli şekilde sürdürmeye devam edeceğini altını çizen Güzeloğlu, “Banka olarak hem Türkiye hem de müşterilerimiz için sürdürülebilir bir büyüme yaratmaya odaklandık. Bu hedefin devam ettirilmesi için de bütün gücümüzle çalışıyoruz. Kovid-19’un oluşturduğu bütün zorluklara karşın yatırımcılardan gelen yoğun ilgi ve taleple bir arada sendikasyon kredimizi yeniledik. Pandemi süresince başarılı bir seyir gösteren Türk bankacılık sektörü birbiri ardı sıra sendikasyon kredilerini yeniledi. Sağlanan bu finansman hayat sürdüğümüz zorlu dönemde uluslararası finans kuruluşlarının sektörümüze olan güveninin bir göstergesi. QNB Finansbank olarak ülkemiz ekonomisini desteklemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri