Teknoloji

PUBG Mobile’den Yeni Önlem

Yeni izleme sistemi ile beraber PUBG mobile oyununda iki önemli hileye karşı tedbir alınmış olacak!

Abone Ol  
 
69 / 100

Dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan biri olan PUBG mobile, oyun içerisinde bulunan izleme modunu güncelledi.

PUBG mobile şirketi tarafından yapılan yeni güncelleme ile beraber bundan sonra oyun sunucusu, belli bir oyuncunun oyun sahibinin görüşünde olup olmadığını tespit edebilecek. Bu bilgi kullanılarak izleyicilere oyuncunun yer bilgisinin iletilip iletilmeyeceği konusunda karar verebilecek. Söz konusu şekilde güncellenmiş olan yeni izleme sistemi ile beraber PUBG mobile oyununda iki önemli hileye karşı tedbir alınmış olacak.

  • Mevcut olan izleme modunun manipüle edilmesi ile yapılan hilelerin önlenmesi gerçekleştirilecek.
  • Oyun içerisinde şüpheli davranışları olan oyuncuları daha etkin bir biçimde tespit edip, ortadan kaldırmaya yönelik bir izleme modu geliştirilmiş olacak.

PUBG Mobile’den Yeni Önlem 2 – pubg mobile oyun

Hilelerin Önüne Geçilecek

PUBG mobile oyunundaki güncellenen izleme sistemi ile beraber üç farklı rol ortaya çıkmış oluyor. Bunlar; oyun sahibi, oyun sunucusu ve izleyici olarak belirtiliyor. Bu sistemin geliştirilmesinden önce hile yapan kullanıcılar, izleme modunu iki farklı cihaz üzerinden kullanarak oyun içerisindeki düşman bölgelerini tespit ediyor ve haksız bir şekilde avantaj elde ediyorlardı. Fakat söz konusu geliştirilmiş olan yeni izleme sistemi ile beraber oyuncu, oyun sahibinin görüşü içerisinde değilse yer bilgisi izleyiciler ile paylaşılmayacak.

Bahsi geçen yenilik sayesinden yalnızca hile ihtimali ortadan kalkmış olmuyor, oyuna ait verilerin değiştirilmesinin de önüne geçiliyor. Bu sayede oyun bağlamında güçlü bir güvenilirlik sağlanmış oluyor.

PUBG mobile markası tarafından duyurulan yeni izleme sistemi, oyuncular tarafından memnuniyetle karşılanırken, hile yapan kullanıcıları ise bir hayli üzmüş görünüyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan PUBG mobile yetkilileri ise kullanıcılarına ve oyuncularına daha güvenli ve daha adil bir oyun deneyimi sunmak adına ilerleyen süreçte de bahsi geçen izleme sistemindeki iyileştirmelere gibi geliştirmelere devam edeceklerini açıkladı. Şirket yetkilileri tek amaçlarının daha adil, hilesiz ve eğlenceli bir oyun ortamı oluşturmak olduğunu belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri