TeknolojiFoto Galeri

PS5 İçin Kullanıcıları Üzen İddialar

PS5'ın son sürümü cepleri yakıcak

Abone Ol  
 

PS5 için düşünülen dijital sürüm bir süredir dillendirildiği gibi 100 dolar daha makul olacak bir fiyatla satışa çıkarılmayabilir.

Sony tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde düzenlenmiş PlayStation 5 etkinliğinin ardından  birtakım iddialar teknoloji çevreleri içerisinde sıkça dolaşmaya başlamıştı. İki farklı şekilde PlayStation 5 tanıtımı gerçekleştiren Sony, bu ürünleri diskli ve disksiz versiyonlar olarak farklılaştırmıştı. Türkiye içerisindeki tutkunları yüksek kur ve vergi oranları sebebiyle hayli yakından ilgilendirmekte olan PS5 dijital sürümü kapsamında son dakikalarda ise kötü bir haber ajanslara düştü.

Amazon Fransa şirketi tarafından sızdırılan 499 Euro değerindeki PlayStation 5 ücretinden sonra dijital sürüm için söz konusu fiyatın 100 Euro daha ucuz yani 399 Euro olacağı söylentileri dolaşmaya başlamıştı. Söz konusu nesil içerisinde disksiz versiyon olan Xbox One S’in dijital modelini tanıtan Microsoft şirketi ise temel One S’e nazaran dijital modeli yalnızca 50 dolar daha makul olan bir fiyata satmıştı.
PS5 İçin Kullanıcıları Üzen İddialar 2 – PS5 2

Dijital Model 100 Euro Daha Ucuz Olmayabilir

Söz konusu dedikodulara son noktayı ise Eurogamer ve Digital Foundry şirketleri koydu. PS5 üzerinde yer alan Blu-Ray teknolojili sürücünün Sony şirketi için maliyetinin 20 dolar civarında olduğunun açıklanması ile 100 dolar dolaylarındaki bir indirim düzeyinin mümkün olmayacağının altı çizilmiş oldu. Bunun yanında Sony’nin dijital ortamdaki oyun satış işlemlerinde 8 dolar elde edeceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Üretici şirket Sony, Türkiye içerisinde muhtemel bir şekilde söz konusu 50 dolarlık farkı uygulamayacak. PS5 ürününün diskli ve disksiz sürümü arasında ülkemiz sınırları içerisinde maksimum 200 TL fark olması bekleniyor. Önceden gerçekleştirilmiş olan disksiz Xbox One S satışı temelinde söz konusu çıkarım yapılırken, diskli ve disksiz sürümler arasından bu denli az fark olma ihtimali ise tüm PS tutkunlarını hayal kırıklığına uğratmış durumda. Özellikle korona virüs süreci ile birlikte evde vakit geçirme sürelerinin artmasıyla talep miktarının da artması beklenen PS5 ürününün Türkiye’de ne oranda tercih edileceği teknoloji çevreleri tarafından merak edilen konuların başında geliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri