Genel

Peugeot ünlü ses sistemi uzmanı Focal ile çalışıyor

Peugeot kabin içi hi-fi sistemleri dizaynında Fransa’nın ünlü ses sistemi uzmanı Focal ile iş birliği yapıyor.

Abone Ol  
 

Peugeot kabin içi hi-fi sistemleri dizaynında Fransa’nın ünlü ses sistemi uzmanı Focal ile iş birliği yapıyor.

Peugeot’tan oluşturulan bildirime göre, şirket, 2014 yılından bu yana konsept otomobillerinde, 2016 yılından beri ise SUV 3008 ve SUV 5008 modelleriyle beraber seri üretim otomobillerinde, kabin içi hi-fi sistemleri dizaynında Fransa’nın ünlü ses sistemi uzmanı Focal ile iş birliği yapıyor. İki markanın iş birliği lüzum konsept otomobiller, lüzumse de seri üretim otomobillerde sürücü ve beraberindeki yolculara benzersiz bir vasıta içi ses tecrübesi yaşatmayı hedefliyor. İki şirketin yaşama geçirdiği projelerde, yüksek dizayn standartları, Fransız teknik bilgi kapasitesi ve ileri teknoloji ortak değer olarak öne çıkıyor.

Yüksek performanslı Focal premium ses sistemini tasarlamak amacıyla her iki markanın dizayncıları, mühendisleri ve ses teknisyenleri sahip oldukları bilgi birikimi ve tecrübesi bir araya getiriyor. Tasarımcılar, araca özel estetik ve akustik bir entegrasyon tasarlıyorlar. Elde edilen sonucun her aracın özelliklerine ideal olması ve seçilen ses düzeneğinin özelliklerini en iyi şekilde yansıtabiliyor olması lüzumiyor.

Focal ile donatılan her bir Peugeot modelinin iç dizaynı, söz hususu hi-fi opsiyonuna ideal bir dizaynla şekillendiriliyor. Tasarımda iki şirketin uzmanlarının ortak fikiri değerlendiriliyor. Buradaki iş birliği hoparlörleri konumlandırma ve birleşik etmenin çok daha ötesinde hassas bir çalışmayı lüzumtiriyor. Birkaç senelik ortak çalışma ve stratejik parçaların karşılıklı dizayn süreci benzersiz bir ses niteliği ile sonuçlanıyor. Konsol, camlar ve kapılar başta olmak üzere aracın her bir ayrıntısı detaylıca inceleniyor. En iyi ses niteliğini elde etmek, titreşimleri ortadan kaldırmak ve ses düzeneğinin düzenini optimize etmek amacıyla dizayn kadar malzeme seçimi ve niteliği de ehemmiyet taşıyor.

Her yeni çalışma amacıyla yolcu kabininde belirli bir gelişim süreci uygulanıyor. Her Focal hi-fi ses sistemi; kapıların ağırlıkları, yalıtım malzemelerinin yoğunluğu, lamine cam, konsolun hacim simülasyonları, tweeterların konumlandırması ve koruyucu ızgaraların esnekliği ile kalınlığı olmak üzere her biri büyük ciddiye sahip bir dizi akustik iyileştirici öğenin bir araya gelmesini lüzumtiriyor. Hiçbir şey şansa bırakılmıyor. Peugeot amacıyla tasarlanan Focal premium ses sistemi, tıpkı markanın en yeni hoparlör serileri olan Sopra ya da Chora gibi hassas bir geliştirme süreciyle üretiliyor.

Focal, ses derinliğini vermek ve dinlenen müzik eserlerinin bütün detaylarını ve atmosferi en iyi şekilde yansıtmak amacıyla özel ve patentli teknolojiler kullanılıyor. Saatlerce süren ince ayar sürecinden sonra akustik mühendisleri doğrulusunda binlerce kilometrelik yol testleri gerçekleşiyor. Bu testler, oluşturulan ses sisteminden en iyi şekilde yararlanmak amacıyla gerçekleşiyor ve bu sayede en ideal ve benzersiz dinleme tecrübesi sağlanıyor. Ses düzeneğinin uygulandığı otomobilde rahat bir bölge meydana getirmek ve ilerlemiş bir ses tecrübesi elde etmek amacıyla önceki adımların kaliteli olması ve ses bölgeının elektronik olarak ayarlanması lüzumiyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri