Genel

Patara Antik Kenti’nden senfonik ezgiler yükselecek

Kültür ve Turizm Bakanlığından oluşturulan yazılı bildirime göre, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası şefi Oğuzhan Kavruk yönetimindeki dünya müziklerinden örneklerin senfoni orkestrası ile birlikte icra edileceği "Patara Yılı Konseri"nde dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ile La Casa De Papel dizisinin müziğini seslendiren Cecilia Krull sahne alacak.

Abone Ol  
 
63 / 100

Kültür ve Turizm Bakanlığından oluşturulan yazılı bildirime göre, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası şefi Oğuzhan Kavruk yönetimindeki dünya müziklerinden örneklerin senfoni orkestrası ile birlikte icra edileceği “Patara Yılı Konseri”nde dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ile La Casa De Papel dizisinin müziğini seslendiren Cecilia Krull sahne alacak.

Rus sanatçı Siniahrybava Tatsiana ile Hollandalı söz yazarı, üretici ve vokalist Allan Eshuijs’un da müzikseverlerin karşısında olacağı konser, 27 Ağustos akşamı saat 20.30’da gerçekleştirilecek.

Patara Antik Kenti’nde düzenlenecek konserin biletlerine ve faaliyete dair ayrıntılara “Sanat Cepte” ile “Biletinial” uygulamalarından ulaşılabiliyor.

Restorasyon ardından ilk konser

Antik Dönemde Likya Birliği’nin başkentliğini üstlenen Patara, kent kapısından suyollarına, tiyatrosundan meclis binasına pek çok mühim kültür varlığına sahip bir antik kent.

Doğal güzelliği ile hayranlık uyandıran kentin mühim unsurlarından Patara Antik Tiyatrosu’nda oluşturulan güçlendirme, sahne temizliği, kazı çalışmaları, detaylı restorasyon ve konservasyonlar ile etraf düzenlemeleri ardından alan etkinliklere hazır duruma getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğrulusunda 2020 seneının “Patara Yılı” ilan edilmesi ardından, antik kentde bu sene ortamında oluşturulan restorasyonun ardından düzenlenecek ilk konser olacak.

 

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri