GenelEkonomiGündemHaberMaaşlar

Pandemi yardımı son dakika açıklaması!

1000 TL sosyal destek başvuru sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

Abone Ol  
 
78 / 100

 

Son dakika haberi…

 

Pandemi yardımı olarak bilinen 1000 TL sosyal destek başvuruları devam ediyor. Faz 1’de 2 milyon 111 bin 254 haneye, Faz 2’de ise 2 milyon 316 bin 10 haneye sosyal yardım yapılmıştı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle ihtiyaç sahibi hanelere yapılan sosyal yardım ödemeleri konusunda son dakika açıklaması geldi. Peki, 1000 TL sosyal yardım başvuru nasıl yapılır? 1000 TL sosyal destek başvuru sonuçları sorgulama nereden öğrenilecek? İşte cevaplar…

 

Ücretsiz izne çıkana maaş.

 

Son dakika… 1000 TL sosyal yardım ödemeleri ne zaman yapılacak? Koronavirüs salgını sonrası başlatılan 1000 TL pandemi yardımı ödemeleri devam ediyor. İlk iki fazda ihtiyaç sahibi milyonlarca kişiye 1000’er TL ödenmişti. Bu ödemelerden faydalanamayanlar için e-Devlet aracılığıyla başvuru alınıyor. Başvuru yapan vatandaşlar ödemelerin ne zaman verileceğini merak ederken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yeni açıklama geldi.

BAKAN SELÇUK’TAN SOSYAL YARDIM AÇIKLAMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından 1.000 TL sosyal yardımlar konusunda açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk son açıklamasında, “Devletimiz sosyal devlet olmanın gereğini her zaman yerine getirmiştir. Bu nedenle pandemi döneminde milyonlarca vatandaşımıza 1.000 TL sosyal yardım ödemesi yaptık. Bu nakdi ödemeler bu vatandaşlarımızın zor duruma düşmemeleri ve hayatlarını idameetmeleri için gerçekleştirildi. Aldığımız olumlu sonuçlar neticesinde 3. faz 1.000 TL sosyal yardım programını ucu açık hale getirdik. Artık ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız diledikleri zaman 1.000 TL sosyal yardım başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecekler. Biz bakanlık olarak çok daha fazla vatandaşımıza ihtiyaç halinde sosyal yardım vermek istiyoruz. Başvurular titizlikle inceleniyor. Vatandaşlarımız yeni başvurularını gerçekleştirip sonuçlarını bekleyebilirler.” dedi.

 

sgk bağkur emeklisine zam

 

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvurular, T.C. kimlik numarasının son rakamına göre e-Devlet üzerinden alınıyor. Buna göre; T.C. kimlik numarasının son rakamı 0 olanlar pazartesi, 2 olanlar salı, 4 olanlar çarşamba, 6 olanlar perşembe ve 8 olanlar cuma günleri başvuru yapabilecek. Cumartesi ve pazar günleri ise isteyen herkes başvurabilecek. e-Devlet’e girdikten sonra bu destek başvurusu ilk sayfada bulunabilecek.

 

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILIYOR?

Başvuru süreçleri e-Devlet üzerinden takip edilebiliyor. Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılıyor. Şartların sağlanması halinde başvuru sahibinin, başvuru formunda belirttiği ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Faz 2’na değerlendirmeler iletiliyor.

 

Milyonlara asgari ücretliye jest !

 

1000 TL YARDIM ÖDEMELERİ NASIL OLACAK?

1000 TL pandemi yardım başvuru sırasında IBAN bilgilerini başvuru formuna ekleyen vatandaşların ödemeleri hesaplarına yapılacak. IBAN bilgisini girmeyenlere ise PTT aracılığıyla ödeme yapılacak.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Yeni bin liralık desteğe düzenli geliri olmayanlar, günlük yevmiye ile çalışırken işsiz kalıp gelirinden olanlar başvuracak. Her evden bir kişinin başvurması yeterli olacak. Destek hane başına ödenecek.

 

Pandemi yardımı son dakika açıklaması! 1 – 1200x627 ne kadar emekli maasi alirim sgk emekli maasi hesaplama 2020 1586962121312

KİMLER YARARLANAMAZ?

Bu destekten düzenli geliri olan kamu işçileri, memurlar, emekliler, işsizlik ve kısa çalışma ödeneği alanlar yararlanamayacak.
Daha önce bin liralık destekten yararlananlar da başvuru yapamayacak. İlk kez destekten yararlananlar başvuru yapabilecek.

BAŞVURUDA NEYE BAKILACAK?

e-Devlet’teki başvuru bölümünde kişilere gelirleriyle ilgili sorular sorulurken, giderlerine de bakılacak.

Gelir-gider dengesi ile ilgili bilgiler istenecek. Elektrik, su ve doğalgaz faturalarının son gelen miktarı sorulacak.

Kira gideri, çocuk sayısı ve diğer masraflar hakkında da bilgi alınacak. Böylece kişinin muhtaçlık durumu tespit edilerek yardım yapılacak.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri