Gündem

Pandemi yardım sorgulama! e- Devlet 3. faz…

Eylül ayı pandemi sosyal destek parası yattı mı?

Abone Ol  
 

  Eylül ayı pandemi sosyal destek parası yattı mı?

Koronavirüs sürecine 3. faz halinde ödenen pandemi sosyal destek parası sorgulaması sürüyor. Devlet doğrulusunda pandemi sürecinde ödenen sosyal yardım paralarının ödenip ödenmediği merak ediliyor. Eylül ayında ödenecek 1000 TL ödemenin ne vakit yatacağı araştırılıyor. Peki, Eylül ayı pandemi sosyal destek parası yattı mı? e- Devlet 3. faz…. e- Devlet 3. faz sorgulaması nasıl yapılır? Sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. E-Devlet pandemi sosyal destek parası sorgulama ekranı! E-Devlet Pandemi Sosyal Destek Programı üstünden müracaatlar alınmaya devam ediyor. Pandemi döneminde 1000 TL sosyal yardım parasından yararlanmak isteyenler E-Devlet üstünden T.C Kimlik numaralarıyla müracaat yapabilir…

 

Başvuran çalışan o parayı hemen alıyor

PANDEMİ DESTEK BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR MU?

Koronavirüs döneminde hayatımıza giren ve ismini öğrendiğimiz pandemi destek parası normalleşme sürecinde de araştırılmaya devam ediliyor. Pandemi destek müracaatı gerçekleştirmek isteyen ve “pandemi destek müracaatı devam ediyor mu, sosyal yardım 1000 lira müracaatı alınıyor mu” merak edenler amacıyla Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1.000 TL sosyal yardımın devam ettiğini duyurdu. Bakan Selçuk duyurunun sonrası şimdiye kadar verdiği pandemi destek ile alakalı de bilgi verdi.

 

Farkında olmadan servet taşıyor olabilirsiniz!.

PANDEMİ DESTEK BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Binlerce bireyin müracaat yaptığı koronavirüsten olumsuz büyülenen vatandaşlara parasal olarak destek sağlamak amacıyla verdiği pandemi destek parası amacıyla müracaat yapan vatandaşlar, uzun süredir müracaatlarının neticelerini bekliyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında dahi müracaat yapan yurttaşların şimdilik neticeleri sisteme eklenmedi. e-Devlet üstünden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı bildirime göre, pandemi destek parası müracaatlarının ilk iki fazı verildi. Şu an 3. fazının verilmesi amacıyla çalışmalar devam ediyor. Pandemi destek parası alarak koronavirüs dönemindeki ekonomik olumsuzluklardan bir nebze de olsa soluk alabilmek isteyen vatandaşlar, pandemi destek müracaat neticeleri ne vakit açıklanır merak ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde de pandemi destek müracaatının 3. fazı ne vakit verileceğine dair net bir tarih bulunmamakta. Ancak muhtaç vatandaşlar daimi inceleme yaparak, 1.000 liralık yardımdan faydalanmak istiyor.

PANDEMİ DESTEK BAŞVURU SONUCU SORGULAMA EKRANI

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın e-Devlet üstünden oluşturulan müracaat ektanında şu bilgiye yer verdi;

Değerli e-Devlet Kapısı Kullanıcısı;

Koronavirüs (Covid-19) salgınının vatandaşlarımız üstündeki sosyo-ekonomik yükünü hafifletmek hedefiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrulusunda Pandemi Sosyal Destek Programı başlatılmıştır ve ilk 2 fazı tamamlanmıştır.
fazda ise, e-Devlet Kapısı üstünde yer alan Pandemi Sosyal Destek Ön Başvuru Formu vasıtasıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanmıştır.

 

ücretsiz izin ödenekleri

TC Kimlik Numarasının son hanesi;

0 olan vatandaşların Pazartesi,
2 olan vatandaşların Salı,
4 olan vatandaşların Çarşamba,
6 olan vatandaşların Perşembe,
8 olan vatandaşların Cuma
günlerinde başvuruları alınacaktır.
Cumartesi ve Pazar günleri rastgele bir sınırlama olmaksızın bütün vatandaşlar söz hususu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir..

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri